Європол приєднався до спільної групи щодо розслідування міжнародних злочинів в Україні
Джерело: пресслужба Європолу
Європол долучився до спільної слідчої групи (JIT) щодо розслідування тяжких міжнародних злочинів, скоєних росіянами на території України.
“Агентство Європейського Союзу зі співробітництва у сфері правоохоронної діяльності (Європол) стало учасником спільної слідчої групи (JIT) щодо ймовірних тяжких міжнародних злочинів, скоєних в Україні”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомляється на сайті організації, генеральні прокурори семи країн-учасниць і виконавча директорка Європолу Катрін Де Болле підписали відповідну угоду під час 17-го засідання Консультативного форуму генеральних прокурорів Євроюсту.
Відомо, що JIT була створена 25 березня 2022 року Литвою, Польщею та Україною за підтримки Євроюсту. 31 травня 2022 року Естонія, Латвія та Словаччина стали членами, а 13 жовтня 2022 року – Румунія.
Зазначено, що 3 березня 2023 року сім національних органів JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством юстиції США. Європол приєднується до Євроюсту та Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) як учасників JIT.
Згідно зі своїм мандатом, Європол надаватиме аналітичну та криміналістичну підтримку членам JIT. Водночас Європол зобов’язався підтримувати збір та аналіз даних, законно отриманих із відкритих джерел. Також організація надаватиме свої знання та досвід у сфері воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших міжнародних злочинів.
- Європейське поліцейське управління провело тренінги зі стратегічного аналізу для представників системи Міністерства внутрішніх справ України.
У складі 425-го окремого штурмового полку “СКАЛА” сформували першу в Збройних Силах України штурмову мотоциклетну роту.
Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.
Командир батальйону 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Підлісний розкритикував діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.
20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.