Європу очікує ще один рік посух і лісових пожеж – Reuters

Джерело: Reuters

Європа бореться з наслідками спекотної погоди. Цьогоріч червень був найспекотнішим місяцем за всю 174-річну історію моніторингу температури.

Минулого року внаслідок спеки загинуло 61 600 осіб, а в 35 країнах Європи виникали руйнівні лісові пожежі.

Цього року температура може перевищити поточний рекорд Європи у +48,8 градусів, зафіксований на Сицилії в серпні 2021 року.

Цього року лісові пожежі через спеку виникали у таких країнах Європи:

Хорватія

Лісова пожежа поблизу прибережного міста Шибеник швидко поширилася 13 липня через сильний південний вітер. Вогонь було важко приборкати, попри зусилля 56 пожежників, а також 20 машин і трьох літаків. Село Гребастиця зазнало значних збитків, зокрема зруйновано автомобілі та будинки.

Франція

Близько шести невеликих пожеж зафіксовано в регіонах Нувель-Аквітанія, Окситанія, Гранд-Ест, Буш-Дю-Рон і на острові Корсика. У середині квітня французька геологічна служба BRGM заявила, що дуже низький рівень ґрунтових вод поставив Францію на шлях жорсткішої літньої посухи, ніж минулого року, насамперед у південній частині країни.

Греція

Лісова пожежа в столиці Афінах, оголошена 17 липня, посилюється і поширюється лісами приблизно за 30 км на північ. За словами офіційних осіб, фронт вогню простягнувся на понад 8 км. Пожежникам вдалося приборкати інші пожежі на південному сході та заході Афін, але ці райони все ще були під загрозою. Цього тижня грецька метеорологічна служба попередила про високу пожежну небезпеку, а наприкінці тижня очікується нова хвиля спеки.

Італія

Міністерство охорони здоров’я Італії 18 липня оголосило червоне попередження про погоду для 20 із 27 головних міст країни, і очікується, що до 19 липня їх кількість може зрости до 23. Співробітник метеорологічної служби ВВС Італії Карло Спану сказав, що в країні можна побачити температуру вище 47 за Цельсієм. У Римі зафіксували новий рекорд +41,8 градуса, повідомила метеослужба місцевого регіону Лаціо.

Португалія

Материкова Португалія переживає широкомасштабну посуху, від якої постраждало близько 90% території країни. Як повідомляло метеорологічне агентство IPMA в травні, посуха посилилася під час аномально спекотного та сухого квітня.

Росія

В Уральському регіоні центральної Росії, в невеликому селі Шайдуриха під Єкатеринбургом, 12 липня поширилися лісові пожежі, які завдали значних збитків. Одна жінка загинула, двоє осіб були шпиталізовані з опіками, а 41 будинок згорів унаслідок швидкого поширення вогню. Інтенсивності пожежі сприяла суха та вітряна погода.

Іспанія

Зараз пожежники борються з неконтрольованою лісовою пожежею, яка почалася 15 липня на острові Ла-Пальма, через що евакуювали щонайменше 4000 осіб. Іспанія пережила тривалий період посухи, причому перші чотири місяці 2023 року були найпосушливішими за всю історію спостережень.

Швейцарія

17 липня швейцарська поліція видала розпорядження про евакуацію кількох гірських сіл через поширення пожежі на лісистому схилі гори в Бітчі, що в кантоні Вале поблизу кордону з Італією. Понад 200 осіб були змушені евакуюватися. За словами пожежників, для повної ліквідації вогню, який охопив 100 гектарів лісу, можуть знадобитися дні або тижні.

Туреччина

Лісові пожежі почалися 16 липня в провінціях Хатай і Мерсін на південному сході Туреччини, а також у провінції Чанаккале на північному заході, повідомило Головне управління лісового господарства Туреччини у своєму Twitter-аккаунті.

  • Частиною південної Європи та північно-західної Африки прокотилася хвиля спеки, яка може побити рекордні температури найближчими днями.
  • Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату, і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України завтра, 23 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Діятиме одна черга відключень.

Міністерство із прав людини та справ споживачів Іспанії наклало штраф 107,8 млн євро на лоукостер Ryanair за зловживання.

Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora. 

У високогір’ї Карпат снігові замети досягають метра, а температура опустилася до -11 °С.