Євросоюз готовий взяти на себе допомогу Україні, якщо США скоротять її – МЗС Польщі
Джерело: Wpost
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що найбільші країни ЄС готові підтримувати Україну фінансово і військово, якщо США скоротять підтримку.
Про це він сказав після переговорів з колегами з Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Іспанії. Сікорський каже, що Європа повинна брати на себе більше відповідальності.
“Ми погодилися, що Європа повинна взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку. В тому числі через більш збалансований розподіл тягаря в НАТО”.
Крім того, за словами польського міністра, разом з майбутньою високою представницею ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Каєю Каллас розглядались варіанти посилення підтримки України.
“Я з вдячністю відзначаю в цьому контексті готовність найбільших країн ЄС взяти на себе тягар військової та фінансової підтримки України в умовах можливого скорочення участі США”, – сказав він.
Він додав, що міністри також погодились, що “нав’язування Україні мирних рішень, які суперечать її інтересам або не мають суспільного визнання, негативно вплине на стабільність країни”.
Міністри також виступають за збереження і посилення санкцій проти РФ.
Сікорський заявив, що Росія — одна з найбільших загроз для світової безпеки.
“Ми не маємо жодних ілюзій, що путінська Росія залишиться однією з найсерйозніших загроз безпеці. Не лише для Європи, але й для світового порядку. Її метою залишається остаточне руйнування європейської архітектури безпеки. Ми повинні рішуче протистояти її імперським амбіціям”.
- Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.