Євросоюз готує спосіб продовжити санкції проти РФ у випадку вето Угорщини – FT
Джерело: Financial Times
Європейський Союз готується встановити контроль за рухом капіталу та запровадити мита проти Росії у випадку, якщо Угорщина заблокує продовження антиросійських санкцій.
Єврокомісія вже попередила країни-члени ЄС, що для більшості санкцій та 200 млрд євро заморожених активів РФ можуть ввести нову правову основу, аби обійти вето Угорщини. Про це FT повідомили одразу п’ять джерел.
Європа обіцяє підтримувати тиск на Росію, навіть на тлі дипломатичних зусиль припинити російсько-українську війну.
Але Угорщина на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном неодноразово погрожувала накласти вето на продовження санкцій.
Якщо ЄС вдасться знайти інший підхід, то тоді для продовження санкцій потрібна буде згода більшості членів Євросоюзу, а не всіх 27 учасників. Контроль за рухом капіталу, який запобігатиме надходженню готівки до РФ, і торгівельні заходи, як от мита – це два варіанти, які обговорюють у Єврокомісії останніми тижнями.
Раніше обговорювались інші заходи, зокрема дозволити Бельгії – де заморожено більшість з 200 млрд євро російських коштів – заборонити репатріацію активів РФ.
“Ми всі зосереджені на плані А. Однак тривають дискусії щодо правової основи альтернативних варіантів”, – розповіло джерело.
Три джерела повідомили, що Угорщина поки не висувала претензій щодо нового, вже 17 пакета санкцій проти РФ, який обговорювали 12 травня.
Очікується, що його ухвалять 14 травня, а офіційно він набере чинності на початку наступного тижня. Нові санкції стосуватимуться компаній з третіх країн, які допомагають РФ обходити попередні обмеження.
- Міністр з європейських справ Адам Шлапка заявив, що Польща хоче узгодити 17-й пакет санкцій проти Росії до завершення головування Варшави в Європейському Союзі, яке завершується 30 червня.
На Західній Яві в Індонезії щонайменше 13 людей загинули під час утилізації прострочених військових боєприпасів.
Укроборонпром розпочав у Польщі програму “Повернення українців”, яка пропонує співвітчизникам повернутись з-за кордону та працевлаштуватись на підприємства концерну.
Джерело: ДБР ДБР завершило розслідування щодо судді Бабушкінського районного суду Дніпра, котрий незаконно привласнив квартиру…
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Три роки тому Володимир Зеленський підписав указ про неможливість перемовин з Володимиром Путіним. Два дні тому – заявив про готовність провести особисті перемовини з ним. Виникає питання – що ж робити з тим указом? Адже російська пропаганда вже неодноразово на нього посилалась, як на ознаку “недоговороздатності” України.