YouTube позначатиме контент створений за допомогою штучного інтелекту
Джерело: CNN
YouTube зобов’язуватиме авторів додавати спеціальні позначки, коли вони завантажують “оброблений або синтетичний контент, який є реалістичним, в тому числі з використанням інструментів ШІ”.
Як пояснили в агентстві, це стосується, наприклад, відео, що “реалістично зображують події, які ніколи не відбувалися, або контент, що показує, як хтось говорить або робить щось, чого насправді не робив”.
“Це особливо важливо в тих випадках, коли в контенті обговорюються чутливі теми, такі як вибори, поточні конфлікти і кризи у сфері охорони здоров’я або політики”, – прокоментували віце-президентки Youtube Дженніфер Фланнері О’Коннор та Емілі Мокслі.
Можливість позначити відео з розкриттям інформації буде додана під час завантаження відео на YouTube і почне діяти на початку наступного року. Спеціальні мітки з’являтимуться на панелях опису до відео, однак для “певних типів контенту на делікатні теми” мітки будуть розміщені на більш помітному місці на самому відео. Контент, створений за допомогою власних генеративних інструментів штучного інтелекту YouTube, також буде позначений.
При цьому представники відеоплатформи попередили, що автори контенту, які не використовуватимуть нове позначення, можуть зіштовхнутися із санкціями, такими як видалення контенту або призупинення участі в партнерській програмі YouTube, яка надає змогу монетизувати контент.
Платформа також зауважила, що синтетичний або згенерований штучним інтелектом контент, який порушує правила спільноти, підлягатиме тим самим обмеженням або видаленню, що й інші відео.
Окрім того, YouTube запевнив, що дозволить користувачам вимагати видалення контенту, створеного ШІ або іншим способом, який імітує особу, в тому числі її обличчя або голос, просто зробивши запит на видалення відео.
Водночас платформа обіцяє, що буде враховувати “різноманітні фактори”, такі як сатиричність контенту або наявність у ньому публічних осіб, при прийнятті рішення про те, чи задовольнити запит користувача на видалення контенту.
Музичні партнери платформи також зможуть вимагати видалення музики, згенерованої штучним інтелектом, яка імітує голоси певних виконавців.
За словами віце-президенток YouTube, ці зміни на платформі відбуваються через занепокоєння щодо зростання кількості створених ШІ зображень сексуального характеру та іншого контенту, що маніпулює обличчями та голосами людей.
- Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.