Южаніна: Уряд маніпулює витратами бюджету, військо недоотримує мільярди

Джерело: Ніна Южаніна/Telegram

5 березня народна депутатка від “Євросолідарності” Ніна Южаніна розкритикувала заяву прем’єр-міністра Дениса Шмигаля стосовно розподілу бюджетних коштів, вказавши, що попри слова глави уряду про спрямування всіх податків на оборону, значні суми досі витрачаються на інші статті видатків.

Все, що збирає Україна, всі наші податки ми віддаємо на захист України – це фінансування Збройних Сил. Сума складає фактично бюджет Сил безпеки і оборони – у цьому році це 2,2 трлн гривень, – заявив Шмигаль під час пресконференції.

Тоді як, за словами Южаніної, у 2025 році з державного бюджету вже передбачено низка інших видатків, зокрема:

  • 37 млрд грн – на будівництво доріг,
  • 36 млрд грн – на публічні інвестиційні проєкти,
  • 18 млрд грн – на програму кредитування 5-7-9,
  • 15 млрд грн – на кешбек та єПідтримку,
  • 3 млрд грн – на фонд розвитку інновацій,
  • 1 млрд грн – на індустріальні парки,
  • 1 млрд грн – на фонд регіонального розвитку,
  • 1 млрд грн – на доплати чиновникам.

Загалом це 112 млрд грн, які, на думку депутатки, важливо та необхідно терміново спрямувати на потреби оборони.

Все це нагадує ситуацію початку 2022 року. Дуже тривожно, – резюмувала Южаніна.

Додамо, раніше Южаніна розкритикувала бюджетні витрати на 2024 рік, назвавши їх неприпустимими в умовах війни. Вона наголосила, що 80 млрд грн із державного бюджету мають бути спрямовані на армію, а не на другорядні економічні програми.

Народна обраниця заявила, що значну частину цих коштів варто було б спрямувати на потреби війська та фортифікаційні роботи. І додала, що нинішні бюджетні плани суперечать реальним потребам країни під час війни.

19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Бюджет в цілому підтримали 257 нардепів.

До цього Южаніна застерегла, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони.

Також вона висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.