З 2027 року в Україні запровадять 12-річне навчання у школі: що зміниться

Джерело: Міністерство освіти і науки

У 2027-2029 роках в Україні планують запровадити дванадцятирічне навчання та два типи навчання у старшій школі. Після 9 класу учні зможуть обрати між академічним і професійним напрямами.

Джерело: сайт profilna.mon.gov.ua

Академічне спрямування дозволить навчатися в ліцеях за обраним профілем із можливістю самостійного вибору предметів для поглибленого вивчення, включаючи курси, не пов’язані з основним профілем.

“Тут у них буде великий вибір профілів навчання, які базуються на кластерах: STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний. А також можливість обирати додаткові предмети, які їх цікавлять”, — йдеться у повідомленні.

Джерело: сайт profilna.mon.gov.ua

Професійне спрямування передбачає вступ до професійного коледжу або фахового навчального закладу, де студенти зможуть здобути професію та обрати відповідні предмети. Після завершення навчання вони можуть або почати працювати, або продовжити освіту у вищих навчальних закладах.

“У профтесі або закладі фахової передвищої також можна буде обирати предмети, повʼязані з майбутньою кар’єрою”, — пояснили в Міносвіти.

Джерело: сайт profilna.mon.gov.ua

У відомстві повідомили також, що 91% старшокласників та 83% студентів професійних закладів підтримують ці зміни, згідно з результатами Всеукраїнського соціологічного опитування від КМІС.

Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.

Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.

1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.