З 2027 року в Україні запровадять 12-річне навчання у школі: що зміниться
Джерело: Міністерство освіти і науки
У 2027-2029 роках в Україні планують запровадити дванадцятирічне навчання та два типи навчання у старшій школі. Після 9 класу учні зможуть обрати між академічним і професійним напрямами.

Джерело: сайт profilna.mon.gov.ua
Академічне спрямування дозволить навчатися в ліцеях за обраним профілем із можливістю самостійного вибору предметів для поглибленого вивчення, включаючи курси, не пов’язані з основним профілем.
“Тут у них буде великий вибір профілів навчання, які базуються на кластерах: STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний. А також можливість обирати додаткові предмети, які їх цікавлять”, — йдеться у повідомленні.

Джерело: сайт profilna.mon.gov.ua
Професійне спрямування передбачає вступ до професійного коледжу або фахового навчального закладу, де студенти зможуть здобути професію та обрати відповідні предмети. Після завершення навчання вони можуть або почати працювати, або продовжити освіту у вищих навчальних закладах.
“У профтесі або закладі фахової передвищої також можна буде обирати предмети, повʼязані з майбутньою кар’єрою”, — пояснили в Міносвіти.

Джерело: сайт profilna.mon.gov.ua
У відомстві повідомили також, що 91% старшокласників та 83% студентів професійних закладів підтримують ці зміни, згідно з результатами Всеукраїнського соціологічного опитування від КМІС.
- Вже цього року в українських школах запрацюють інспектори Служби освітньої безпеки. Нововведення спрямоване на забезпечення безпеки учнів та вчителів.
- 7 липня перша леді Олена Зеленська повідомила, що українським школярам викладатимуть курс соціально-емоційного навчання “Уроки щастя”.
- У Будапешті відчинила свої двері перша державна двомовна середня школа та гімназія для українських дітей.
21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.