З космодрому США відбувся успішний запуск ракети-носія Antares, створеної за участі українських підприємств

Джерело: Державне космічне агентство України.

Сьогодні, 2 серпня 2023 року, о 3 годині 31 хвилині за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares, створеної за участі українських підприємств.

Ракета вивела на орбіту космічний корабель Cygnus із корисним навантаженням для Міжнародної космічної станції.

Основна конструкція першого ступеня ракети-носія і частина наземного обладнання розроблена Конструкторським бюро “Південне” та виготовлена Південним машинобудівним заводом (м. Дніпро) в кооперації з українськими підприємствами “Київприлад” (м. Київ), “Хартрон-Аркос” (м. Харків), “Хартрон-Юком” (м. Запоріжжя), “Чезара Телеметрія”, “Рапід” (м. Чернігів) на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

Підготовку PH Antares, її випробування та запуск проведено за участі фахівців ДП “КБ “Південне”, ДП “ВО ПМЗ” та ТОВ “Хартрон-Аркос”. На ДП “КБ “Південне” фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску і в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

Усього з 2013 року ракета-носій Antares стартувала 18 разів, 17 із них – успішно.

Сьогоднішній 18-й пуск був останній в модифікації РН Antares 230+, створеної за участі українських підприємств. Для наступних трьох запусків у 2023-2024 роках корпорація Northrop Grumman зафрахтувала три РН Falcon 9 у компанії SpaceX.

Надалі корпорація Northrop Grumman у співпраці з американською компанією Firefly Aerospace має намір створити оновлену версію ракети Antares 330, що дозволить вирішити питання залежності від іноземних постачальників обладнання.

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

У Бразилії у шістьох пацієнтів виявили ВІЛ після трансплантації органів, які надала служба донорства Ріо-де-Жанейро.

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона дійшли висновку, що чорний шоколад та інші продукти з какао можуть містити шкідливі метали, зокрема свинець та кадмій.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.

Ірландський актор Баррі Кеоган приєднався до зіркового складу фільму “Гострі картузи”.