З окупованого Маріуполя до Києва вивезли ще одну дитину
Джерело: Ірина Верещук
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що до Києва вдалось привезти дитину з окупованого росіянами Маріуполя.
За інформацією посадовиці, на підконтрольну Україні території вивезли хлопця Владислава, який росте без батьків.
“У лютому минулого року опинився в окупації, але не полишав надії й зусиль. Його шлях був довгим і непростим, але, зрештою, він тут, з нами у Києві. Щиро дякую волонтерам і всім, завдяки кому Владислав сьогодні в безпеці”, – написала Верещук.
Додамо, що, за інформацією уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця, станом на 15 липня в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своїї сімей.
- 63 дитини, евакуйовані з тимчасово окупованих територій Запоріжжя та з територій активних бойових дій, вирушають на відпочинок в Угорщину.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.