З початку повномасштабного вторгнення росіяни викрали 132 українських посадовців – ZMINA

Джерело: Центр прав людини ZMINA

З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів влади. Все ще в полоні перебувають 14 осіб, ще про долю 16 нічого невідомо. Тоді як четверо з викрадених, на жаль, були знайдені мертвими.

Так, понад половину викрадень — 71 випадок, — сталися на Херсонщині, ще 30 випадків — у Запорізькій області.

Зауважується, що 50% затриманих – голови ОТГ / мери міст, ще близько 22% – місцеві депутати. Нині більшість посадовців (98 осіб), були звільнені.

Про долю тих, хто досі в полоні, часто нічого не відомо: РФ зазвичай не підтверджує їхнє місце перебування, часто вони не мають ніякого офіційного статусу. Ми нічого точно не знаємо про їхній стан здоров’я, умови тримання, випадки застосування насильства тощо, – зазначив дослідник-документатор Центру прав людини ZMINA Борис Петруньок.

Він пояснив, що найбільше посадовців росіяни викрали протягом перших місяців війни, оскільки представники місцевого самоврядування стали однією з найперших цілей насильницьких зникнень, адже вони були головними в громадах та володіли важливою інформацією.

Ще одна причина викрадення, на думку дослідників, полягає в тому, що посадовці є носіями значного соціального капіталу і впливають на регіон. Окрім того, залякуванням окупанти намагалися схилити посадовців до співпраці.

Джерело: zmina

Своєю чергою, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів, що організація залучила до звільнення посадовців Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, Комітет регіонів Європейського парламенту, Червоний Хрест, структури ООН.

Зокрема він закликав звільнити міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, голову Дніпрорудного Євгенія Матвєєва та голову Голої Пристані Олександра Бабича.

Нагадаємо, раніше спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.

Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.