З початку війни від вибухових пристроїв загинуло вже 128 фермерів
Джерело: пресслужба ВР
Україна є однією з найзабрудненіших країн світу мінами й іншими вибуховими пристроями. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, ситуація з забрудненням земель вибухонебезпечними речовинами ставить під загрозу життя і здоров’я близько 6,37 мільйона осіб.
Від мін з лютого 2022 року особливо постраждали фермери, 128 з яких загинули.
Також, за інформацією Асоціації саперів України, на даний час найскладнішою ситуація із замінуванням залишається на Херсонщині, Харківщині, Миколаївщині та Донеччині. На розмінування земель в Україні потрібно 37 млрд доларів.
Водночас, уряд схвалив програму компенсацій фермерам витрат на гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення, зокрема для фермерів, які вже розмінували власні ділянки. До кінця року в держбюджеті на фінансування програми передбачено 3 мільярди гривень.
Програма передбачає, що держава компенсує 80% вартості витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Такі землі фермерів, за умовами програми, мають бути розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності.
Аграрії вже мають можливість подати заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування.
Крім того, подавати заявки на компенсації можуть фермери, які лише планують розпочати розмінування власних с/г ділянок або на яких працюють як орендарі.
Зауважимо, міжнародні партнери України виділили на проєкти в гуманітарному розмінуванні на 2022-2027 роки понад 700 мільйонів доларів США.
- Литва вирішила створити Коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.
- В Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.
У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Лікарі КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” нагадали киянам про важливість регулярної вакцинації домашніх тварин від сказу, аби запобігти поширенню цього небезпечного захворювання.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.