З пресконференції Зеленського зникла згадка про те, що Трамп «не назавжди»

Джерело: YouTube-канал Офісу президента.

У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.

Запитання журналістки New York Post стосувалося можливості розглядати угоду про рідкісноземельні мінерали, запропоновану США, як новий варіант безпекових гарантій для України. Зеленський відповів, що хоче, аби це було зазначено в договорі. Він також зауважив, що присутність американського бізнесу в Україні не зупинила Росію від повномасштабного вторгнення. На його думку, США могли б надати Україні гарантії безпеки, особливо в разі присутності їхніх економічних інтересів.

Зеленський також акцентував, що мир з Росією не залежить від особистості президента США.

Це не через повагу чи неповагу до президента Трампа. Нам потрібен мир на багато-багато років, — сказав він. Однак у записі на каналі ОП, де Зеленський згадує американські компанії, можна помітити, що частина фрази була вирізана, і виглядало це як склейка кадрів. В оригінальній відповіді глава Української держави зауважив, що “Трамп не назавжди, а нам потрібен мир на багато-багато років”.

Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин прокоментував ситуацію, зазначивши, що вперше чує про цю проблему. Також він не зміг переглянути відео, щоб підтвердити відсутність частини відповіді президента.

Своєю чергою, користувачі звернули увагу на схожі прогалини в інших частинах запису, припустивши, що це може бути результат технічних неполадок під час трансляції.

Додамо, спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.

Президент Зеленський “коливався у своєму прагненні до цього тиждень тому”, нагадав спецпредставник, маючи на увазі відмову українського президента від початкової пропозиції США.

Зеленський на пресконференції 23 лютого розповів, що США запропонували йому угоду, за якою Україна на кожен долар отриманої допомоги повинна повернути два. Віткофф не розкрив умови мирної угоди, однак, акцентував, що будь-яка домовленість передбачає, що кожна зі сторін готова чимось поступитися заради досягнення миру, “чи то територіальні поступки, чи то економічні”.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини. Станом на сьогодні на сьогодні українська сторона розглядає інвестиції у корисні копалини з боку європейських країн та Сполучених Штатів, як е”лемент гарантій безпеки”,що працюватиме у “загальній структурі гарантій безпеки”.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук сказав у коментарі NHK Japan, що Україна почне “серйозно працювати” над угодою наступного тижня. З понеділка уряд хоче доручити це завдання групі експертів, додав він.

Посадовець додав, що Україна готова співпрацювати зі США, однак прагне отримати конкретні гарантії безпеки. Київ хоче вести конструктивні дискусії та провести саміт із Вашингтоном якнайшвидше, резюмував Стефанчук.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.