З пресконференції Зеленського зникла згадка про те, що Трамп «не назавжди»
Джерело: YouTube-канал Офісу президента.
У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.
Запитання журналістки New York Post стосувалося можливості розглядати угоду про рідкісноземельні мінерали, запропоновану США, як новий варіант безпекових гарантій для України. Зеленський відповів, що хоче, аби це було зазначено в договорі. Він також зауважив, що присутність американського бізнесу в Україні не зупинила Росію від повномасштабного вторгнення. На його думку, США могли б надати Україні гарантії безпеки, особливо в разі присутності їхніх економічних інтересів.
Зеленський також акцентував, що мир з Росією не залежить від особистості президента США.
Це не через повагу чи неповагу до президента Трампа. Нам потрібен мир на багато-багато років, — сказав він. Однак у записі на каналі ОП, де Зеленський згадує американські компанії, можна помітити, що частина фрази була вирізана, і виглядало це як склейка кадрів. В оригінальній відповіді глава Української держави зауважив, що “Трамп не назавжди, а нам потрібен мир на багато-багато років”.
Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин прокоментував ситуацію, зазначивши, що вперше чує про цю проблему. Також він не зміг переглянути відео, щоб підтвердити відсутність частини відповіді президента.
Своєю чергою, користувачі звернули увагу на схожі прогалини в інших частинах запису, припустивши, що це може бути результат технічних неполадок під час трансляції.
Додамо, спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.
Президент Зеленський “коливався у своєму прагненні до цього тиждень тому”, нагадав спецпредставник, маючи на увазі відмову українського президента від початкової пропозиції США.
Зеленський на пресконференції 23 лютого розповів, що США запропонували йому угоду, за якою Україна на кожен долар отриманої допомоги повинна повернути два. Віткофф не розкрив умови мирної угоди, однак, акцентував, що будь-яка домовленість передбачає, що кожна зі сторін готова чимось поступитися заради досягнення миру, “чи то територіальні поступки, чи то економічні”.
Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини. Станом на сьогодні на сьогодні українська сторона розглядає інвестиції у корисні копалини з боку європейських країн та Сполучених Штатів, як е”лемент гарантій безпеки”,що працюватиме у “загальній структурі гарантій безпеки”.
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук сказав у коментарі NHK Japan, що Україна почне “серйозно працювати” над угодою наступного тижня. З понеділка уряд хоче доручити це завдання групі експертів, додав він.
Посадовець додав, що Україна готова співпрацювати зі США, однак прагне отримати конкретні гарантії безпеки. Київ хоче вести конструктивні дискусії та провести саміт із Вашингтоном якнайшвидше, резюмував Стефанчук.
- Угода між США та Україною передбачає створення комерційного фонду, у якому США володітимуть повним фінансовим інтересом, тоді як Україна здійснюватиме фінансування фонду.
- Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент Дональд Трамп упевнений у можливості укласти угоду з Росією щодо припинення війни в Україні чи не наступного тижня.
- Президент США Дональд Трамп оголосив про новий етап переговорів щодо припинення війни в Україні. Про це йдеться в його заяві, опублікованій громадською мережею C-Span.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.