З сайту ВР зник проєкт закону про покарання за контакти з іноземними посадовцями – ОНОВЛЕНО
Джерело: Букви
З вебсайту Верховної Ради зник текст законопроєкту № 11104, авторства нардепок від “Слуги народу” Галини Третьякової та Мар’яни Безуглої, яким пропонується карати ув’язненням за спілкування з іноземними посадовцями.
Народні обраниці запропонували внести зміни до Кримінального кодексу України та встановити відповідальність за “привласнення державних функцій”.
Зокрема пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, доповнивши його статтею 111-3, яка передбачатиме відповідальність за “привласнення громадянином України державних функцій, зокрема представлення України на міжнародних заходах, перед уповноваженими особами чи агентами іноземних держав, а також представниками міжнародних організацій, у тому числі за допомогою листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, інших форм спілкування, без надання на те повноважень та погоджень у визначеному законом порядку”.
Порушників Третьякова та Безугла пропонують карати позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з обов’язковим позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з опцією конфіскації майна. Якщо ж злочин було скоєно під час дії воєнного стану, то покарання збільшується до позбавлення волі на строк 15 років або довічного позбавлення волі, уже з обов’язковою конфіскацією майна.
ОНОВЛЕНО: 26 березня о 13:49
У пресслужбі Верховної Ради України Буквам повідомили, що їм не відомо про зникнення тексту законопроєкту та супровідних документів, зазначивши, що вони весь час були доступні для перегляду. Водночас у пресслужбі парламенту не виключають можливості технічного збою.
Текст законопроєкту, пояснювальна записка, подання та проєкт постанови знову доступні на сайті Верховної Ради станом на 13:39.
Зауважимо, що пропозиція нардепок не залишилась без уваги суспільства, яке, у більшості, критикує ініціативу Третьякової та Безуглої.
Серед критиків законопроєкту – українська правозахисниця, лавреатка премій імені Василя Стуса та “Захисник демократії”, голова організації “Центр громадянських свобод”, нагородженої Нобелівською премією миру 2022 року, Олександра Матвійчук.
Вона нагадала, що раніше влада “віддячила” волонтерам, запровадивши регулювання волонтерської роботи. Згодом ВР ухвалила законопроєкт про лобіювання, який фактично означає державний контроль за громадськими організаціями, які займаються реформами на національному та місцевому рівнях.
“А тепер на черзі люди, які адвокатують інтереси країни та захист людей на міжнародній арені “без повноважень та погоджень”. Так переможемо? Як же дістала ця імітація роботи та постійні палки в колеса, коли на кону, і то без перебільшення, наше виживання..”, – зазначила Матвійчук.
Зреагував на законопроєкт нардеп Роман Грищук – колега Третьякової та Безуглої по фракції “СН”. Він наголосив, що українці мають непорушне право представляти Україну.
“Закон про які всі пишуть навряд чи колись буде розглянутий, не те що прийнятий”, – написав він.
Журналістка Марина Данилюк-Яромлаєва назвала Безуглу та Третьякову “двома шкідниками”.
“Безугла і Третьякова — не просто притрушені жінки. Це два шкідника”, – зауважила вона.
Зреагувала на критику і сама Безугла. За її словами, їх з Третьяковою законопроєкт – “прецедент апеляції до історії та тест на політичну дискусію”.
Вона додала, що їх ініціатива є похідною з американського Акту Логана, який досі чинний у США.
Безугла описала, які діє Акт Логана, випадки з ним в історії США та наголосила, що “жоден з винуватців не був засуджений, але Акт Логана часто використовується як прецедент в політичних баталіях та є успішним превентивним “дамокловим мечем” ось вже два століття американської історії”.
“Що ж у нас може бути теоретично розцінене, як прецедент Логана? Наприклад, поїздка депутатів ОПЗЖ до росії в березні 2020 року. Інші варіанти пропоную згадати, сформулювати самим. Поміркувати. Вважайте інтелектуальною вправою. На голосування законопроєкт виноситись не буде”, – написала вона.
- Народна депутатка України 9-го скликання від партії “Слуга народу” Юлія Яцик в коментарі під дописом народної депутатки Мар’яни Безуглою у Facebook порадила їй “завʼязувати і з алкоголем, і з важкими наркотиками…”.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.
Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.
На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…