З Сейму Латвії вигнали депутата за вигук, що «російськомовних – більше»
Джерело: LSM
5 червня депутата Сейму Латвії Олексія Рослікова (партія “За стабільність!”) вигнали з парламентського засідання за грубу поведінку та виступ російською мовою. За це рішення проголосували 63 депутати. Як повідомила спікерка парламенту Дайга Мієріня, Рослікову загрожує суворіше покарання – заборона брати участь у шести засіданнях Сейму.
Інцидент стався під час розгляду проєкту “Про злочинну русифікацію, здійснену радянським окупаційним режимом у Латвії, та подолання її мовних наслідків”. Росліков записався на виступ із трибуни, виступаючи проти внесення документа до порядку денного. Завершуючи виступ, він вигукнув російською: “Нас більше, наша мова — російська!”.
“Balsojums par to, ka Rosļikovu izraida no zāles par neētisku rīcību, lietojot krievu valodu Saeimas sēdē, izrādot necieņu Saeimai un deputātiem,” teica parlamenta priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un zemnieku savienība).
Par to nobalsoja 63 deputāti, un Rosļikovs pameta zāli. pic.twitter.com/XvJoxyTya6— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) June 5, 2025
У залі пролунали обурені вигуки. Після цього депутат показав жест “по лікоть”.
Заступниця спікера Занда Калніня-Лукашевиця (“Нова єдність”) запропонувала виключити Рослікова з засідання. Рішення підтримали 63 депутати, після чого депутат залишив залу.
Тижнем раніше Сейм підтримав зміни до регламенту, котрі передбачають, що у приміщеннях парламенту можна спілкуватися лише латиською мовою.
У коментарі журналістам Росліков заявив, що не шкодує про свій вчинок. За його словами, це була відповідь на спробу обмежити його рідну мову – російську.
Проти вигнання виступили тільки депутати “За стабільність!” та кілька представників “Латвія на першому місці”. Серед них — Айнарс Шлесерс.
Політолог Яніс Розенвалдс прокоментував, що ситуація стала можливою через поєднання кількох чинників – це частина передвиборчої атмосфери. До неї належать як дії та висловлювання Рослікова, так і сама декларація Національного об’єднання, котра спровокувала конфлікт. Втім, експерт вважає вигнання депутата цілком обґрунтованим.
- 20 червня 2024 року Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.
- Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до трьох російських сайтів – wagner2022.ru, dentv.ru і yapolitic.ru.
- Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) заблокувала доступ до семи онлайн-ресурсів, що розповсюджують російську пропаганду.
Президент України Володимир Зеленський зреагував на масований ракетно-дроновий удар РФ по Україні уночі 4 липня.
Триває 1227-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.
Джерело: Ольга Руднєва Керівниця Superhumans Ольга Руднєва розповіла історію 8-річного Матвійка, який втратив руку унаслідок…
У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.
4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.