З тимчасово окупованої території вдалось повернути ще одного підлітка

Джерело: Мінреінтеграції

З тимчасово окупованої території Запорізької області вдалося повернути 16-річного киянина на підконтрольну Україні територію.

Напередодні повномасштабного вторгнення Ілля разом із бабусею поїхав у Запорізьку область в гості до іншої бабусі. Понад 2 роки він провів в окупації, у розлуці з найріднішими – мамою та дідусем.

Матір хлопчика, жінка з інвалідністю, не мала змоги поїхати по сина.

На початку березня 2024 року дідусь Іллі звернувся до Мінреінтеграції з проханням допомогти вивезти онука із тимчасово окупованої частини Запорізької області.

Завдяки зверненню дідуся фахівці проєкту “Шлях додому” спільно з командою Мінреінтеграції знайшли спосіб повернути підлітка додому.

Зазначимо, що 33 країни вже приєдналися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Серед них: Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Коста-Рика, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Велика Британія та США.

Коаліцію співочолюють Україна та Канада.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак висловив впевненість, що маючи таку підтримку, Міжнародна коаліція примножить зусилля ініціативи президента Володимира Зеленського Bring Kids Back UA та забезпечить реалізацію пункту 4 формули миру “Звільнення полонених і депортованих осіб”.

Нагадаємо, перше засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей відбулося в Києві у лютому 2024 року.

Коаліція фокусується на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. А також – на сприянні їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, наданні необхідної реабілітаційної допомоги після повернення тощо.

Новообраний президент США  Дональд Трамп впевнений у силі екрана. Процес його відбору концентрується на людях, які вміють захистити його в таких високих ставках, бойових умовах, які визначають сучасні ЗМІ. 

Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів….

Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.

Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…

Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.