За $4 тисячі обіцяв не вручати повістку: поліція затримала працівника ТЦК в Одесі

Джерело: пресслужба Нацполіції

В Одесі оперативники управління стратегічних розслідувань та слідчі слідчого управління обласної поліції заблокували корупційну схему ухилення призову на військову службу. Працівника одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки затримали під час одержання другого траншу неправомірної вигоди.

Зауважується, що за 4 000 доларів винагороди фігурант обіцяв не вручати повістку. У “вартість” входило надання порожнього бланку повістки з мокрою печаткою для самостійно заповнення та проставлення необхідної дати, нібито, явки до ТЦК. Фейкова повістка мала виключити можливість вручення реальної, а відтак відтермінувати призов на військову службу.

Поліціянти затримали фігуранта 11 червня, одразу після одержання ним 1 000 доларів неправомірної вигоди. Тижнем раніше він отримав аналогічну суму.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права перебувати на певних посадах чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Раніше в Одеській області правоохоронці затримали співробітника ТЦК, який вимагав хабаря у вигляді сотень літрів пального за бронювання від мобілізації. Чоловік вимагав 300 літрів пального або їх еквівалент у грошовій формі в обмін на допомогу у видачі довідки про відстрочку від призову.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.