За даними опитування, лише 10% європейців вірять, що Україна зможе перемогти Росію
Джерело: The Guardian
Підтримка України серед європейців залишається великою, але лише 10% із них вірять, що Україна зможе перемогти Росію, згідно з опитуванням, проведеним у ЄС.
Так зване “компромісне врегулювання” вважають найбільш вірогідним завершенням війни.
“Щоб обґрунтувати продовження європейської підтримки України, лідерам ЄС потрібно буде змінити те, як вони говорять про війну”, – сказав співавтор Марк Леонард з Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), яка замовила опитування.
Леонард додав, що більшість європейців “відчайдушно намагаються запобігти перемозі Росії”, але не вірять, що Україна може перемогти у військовому плані, додаючи, що найпереконливішим аргументом для громадськості було те, що продовження допомоги Україні “може привести до сталого миру шляхом переговорів, який буде вигідний Україні, а не перемоги Путіна”.
Січневе опитування в 12 країнах-членах ЄС, включаючи Францію, Німеччину, Угорщину, Італію, Нідерланди, Польщу, Іспанію та Швецію, свідчить, що контрнаступ України та побоювання щодо зміни політики США нагнітають песимізм щодо результатів війни.
Згідно з опитуванням, лише один із 10 європейців у 12 опитаних країнах вірив, що Україна переможе на полі бою, тоді як удвічі більше (20%) прогнозували перемогу Росії.
Опитування показало, що в усіх країнах найбільш поширеною думкою, яку поділяють в середньому 37% респондентів, було те, що війна закінчиться компромісним врегулюванням.
У Швеції (50%), Португалії (48%) і Польщі (47%) респонденти частіше казали, що Європа повинна допомогти Україні дати відсіч, тоді як в Угорщині (64%), Греції (59%), Італії (52%) та Австрії (49%) вони вважали за краще підштовхувати Україну до врегулювання війни.
Опитування засвідчило, що багато європейців все частіше вважають війну Росії проти України темою безпосереднього занепокоєння, при цьому 33% сказали, що вона мала більший вплив на їхню країну – і на Європу (29%) – ніж війна на Близькому Сході.
- За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.
- Дедалі менше німців готові допомогти Україні – навіть попри те, що визнали загрозу нападу з боку РФ, свідчать результати опитування “Мюнхенський індекс безпеки 2024” проведеного до Мюнхенської конференції з безпеки.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.