За добу оборонці півдня знищили дві ворожі системи «Град» та комплекс «Бук»

Джерело: ОК “Південь”

Станом на 24 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Зокрема, протягом доби отримали підтвердження, що у ворога стало менше на 111 росіян і 53 одиниці озброєння та військової техніки, з них:

  • 2 системи реактивно-залпового вогню “Град”;
  • 1 зенітно-ракетний комплекс “Бук-М2”
  • 28 одиниць автобронетехніки;
  • 11 гармат;
  • 1 розвідувальний БпЛА “Зала”;
  • 1 радіолокаційна станція;
  • 1 антена радіоелектронної боротьби;
  • 1 антена супутникового зв’язку “Аурига-1.2В”
  • 3 аерофотостанції;
  • 4 човни.

Окрім цього, захисникам вдалося вполювати три місця зберігання боєприпасів, бліндаж, польовий склад матеріально-технічних засобів та польовий пункт заправки росіян.

Зауважимо, в Україні триває 791-ша доба повномасштабної війни. За цей час, станом на 23 квітня, втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 461 тисячу осіб. Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 17 районах зосередження особового складу та 1 зенітно-ракетному комплексу противника.

Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 наземній станції управління БпЛА, 1 району зосередження озброєння та військової техніки, 2 районах зосередження особового складу, 1 засобу ППО та 3 інших важливих об’єктах противника.

Раніше ми повідомляли, що російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що від початку цього року на Таврійському напрямку російські окупанти втратили 212 танків.

У британській розвідці зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну. За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

Відповідно до даних аналітиків UA War Infographics, у 2023 році військовослужбовці Збройних сил України вполювали 45 російських бойових літаків.

Довідка. БМ-21 “Град” — реактивна система залпового вогню калібру 122 мм. Розроблена в СРСР, випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 з установленою пусковою установкою 2Б5.

“Бук” — сімейство самохідних зенітно-ракетних комплексів, призначених для боротьби з маневровими аеродинамічними цілями на малих та середніх висотах, в умовах інтенсивної радіопротидії.

  • За даними ЗМІ більша частина озброєння та боєприпасів, які США нададуть Україні, розміщена на складах Німеччини та Польщі, що дозволить у найкоротші терміни доставити допомогу в Україні.
  • 27 лютого близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
  • На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Георгіївка, Новомихайлівка, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог 23 рази намагався прорвати оборону наших військ.

У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.

Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів. 

14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.

Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.