За два роки повномасштабної війни РФ завдала шкоди довкіллю України майже на $63 млрд

Джерело: Міндовкілля

За два роки повномасштабної війни Росія завдала шкоди українському довкіллю майже на 63 мільярди доларів США.

Найбільше від російської агресії потерпає довкілля: Донеччини – понад ₴18 млрд; Луганщини – понад ₴13 млрд; Харківщини – майже ₴11,5 млрд.

У відомстві наголосили, що це – не остаточні цифри, адже фахівці Держекоінспекції не мають доступу до тимчасово окупованих територій, тому не можуть зафіксувати та оцінити всі збитки довкіллю.

За даними очільника Міндовкілля Руслана Стрільця, за два роки повномасштабної війни зафіксовано:

  • близько 4000 кейсів екоциду;
  • 3 млрд грн довкіллєвих збитків щодня;
  • окупація 40% екологічно цінних територій України;
  • третину українського лісу окопано, спалено й досі у вогні;
  • понад 150 млн тонн викидів у атмосферу, яких без цієї війни не було б.

“Каховська катастрофа. Світові рекорди ракетних обстрілів. Безповоротно зруйновані екосистеми. 156 000 кв км замінованих земель. Пожежі й опустелювання. Жодного куточка в країні, куди б не дісталася війна. Страшна статистика, з якою ми будемо мати справу після деокупації”, – зазначив Руслан Стрілець.

Нагадаємо, що у серпні 2023 року міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків, завданих вторгненням росіян довкіллю, зросла у п’ять разів.

Так, у травні 2022 року після вигнання окупантів з Київщини міністерством були озвучені перші цифри після повномасштабного вторгнення – 13,2 млрд грн.

У серпні 2022 року сума збитків становила вже 385 млрд грн. Вже у грудні того ж року, після деокупації Харківщини, звільнення Херсону – майже 1,5 трлн грн збитків довкіллю.

Тоді як у серпні 2023 року відомство отримало актуалізовані дані у розмірі 2 трлн гривень. Одначе, поки що продовжується робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС.

“Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України”,  зауважив міністр.

Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.

Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.