За оцінками ВООЗ до 2050 року кількість онкологічних захворювань зросте на 77%

Джерело: CNN

За новими оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2050 році кількість діагностованих ракових захворювань у світі досягне 35 мільйонів, що на 77% більше порівняно з 20 мільйонами випадків, діагностованих у 2022 році.

Такі висновки у ВООЗ зробили після досліджень, які охоплюють 185 країн та 36 форм ракових захворювань.

Як показали дані, найпоширеніший вид онкології у світі у 2022 році – рак легенів. Його виявили у 2,5 млн осіб. Далі йдуть рак молочної залози, колоректальний рак, рак простати та рак шлунку.

Рак легенів також став причиною найбільшої кількості смертей від раку: 1,8 мільйона, або майже 19% від загальної кількості.

Окрім цього у ВООЗ виявили, що у країнах з високим індексом людського розвитку (показник досягнень у сфері охорони здоров’я, освіти та рівня життя) рак грудей виявлено у 1 з 12 жінок, а 1 з 71 жінки помер внаслідок цього захворювання.

Водночас у країнах з низьким індексом людського розвитку рак грудей буде діагностовано у 1 з 27 жінок, але 1 з 48 – помре. Причина такої різниці – пізня діагностика та відсутність доступу до лікування.

Нерівність також спостерігалася в таких послугах, як опромінення та трансплантація стовбурових клітин.

“Нове глобальне дослідження ВООЗ проливає світло на основні нерівності та брак фінансового захисту від раку в усьому світі, коли населення, насамперед у країнах з низьким рівнем доходу, не має доступу до основ лікування раку”, — зауважив Бенте Міккельсен, директор департаменту ВООЗ.

За даними дослідників, причиною зростання кількості випадків раку у майбутньому будуть ожиріння, паління, вживання алкоголю та забруднення повітря.

  • Медики-онкологи з України відправляться на стажування до провідних американських центрів із клінічних інновацій та лікування онкологічних захворювань. Лікарні знаходяться в Нешвілі (штат Теннессі) та у Філадельфії (штат Пенсільванія).

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.