За останні три місяці РФ знищила майже 300 тисяч тонн українського зерна

Джерело: Олександр Кубраков у Facebook

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що з моменту виходу РФ із “зернової угоди” російські загарбники знищили майже 300 тисяч тонн українського зерна.

“17 масованих атак з моменту виходу Росії з “зернової угоди”, зниження на 40% експортного потенціалу портів, майже 300 тисяч тонн знищеного зерна – це спроба Росії поглибити продовольчу кризу в тих країнах, які залежать від українських продуктів”, – зазначив очільник Мінінфраструктури.

А також додав, що Росія створює загрози для судноплавства в Чорному морі, але українські військові знають як дати відчутну відсіч окупантам.

Завдяки цьому Україна змогла створити можливість для роботи тимчасового коридору для цивільних суден. У світі він вже отримав назву “український коридор”.

За словами міністра, станом на сьогодні вже 21 судно скористалися цим коридором для експорту та 25 суден зайшли до портів під завантаження.

“Ми продовжуємо працювати над розширенням коридору, це наша відповідальність за продовольчу безпеку світу”, – наголосив Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що 17 липня Росія зупинила дію “зернової угоди”. 19 липня у Міноборони РФ заявили, що з 00:00 20 липня 2023 року РФ вважатиме всі судна, що прямують до українських портів потенційними перевізниками озброєнь, а країни, чиї прапори мають ці судна — залученими до війни.

Також країна-агресорка оголосила низку районів у північно-західній та південно-східній частині Чорного моря небезпечними для судноплавства.

Після цього Росія стала систематично завдавати ракетних ударів по портах, портовій та зерновій інфраструктурі на півдні України.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.