За останні три місяці РФ знищила майже 300 тисяч тонн українського зерна

Джерело: Олександр Кубраков у Facebook

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що з моменту виходу РФ із “зернової угоди” російські загарбники знищили майже 300 тисяч тонн українського зерна.

“17 масованих атак з моменту виходу Росії з “зернової угоди”, зниження на 40% експортного потенціалу портів, майже 300 тисяч тонн знищеного зерна – це спроба Росії поглибити продовольчу кризу в тих країнах, які залежать від українських продуктів”, – зазначив очільник Мінінфраструктури.

А також додав, що Росія створює загрози для судноплавства в Чорному морі, але українські військові знають як дати відчутну відсіч окупантам.

Завдяки цьому Україна змогла створити можливість для роботи тимчасового коридору для цивільних суден. У світі він вже отримав назву “український коридор”.

За словами міністра, станом на сьогодні вже 21 судно скористалися цим коридором для експорту та 25 суден зайшли до портів під завантаження.

“Ми продовжуємо працювати над розширенням коридору, це наша відповідальність за продовольчу безпеку світу”, – наголосив Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що 17 липня Росія зупинила дію “зернової угоди”. 19 липня у Міноборони РФ заявили, що з 00:00 20 липня 2023 року РФ вважатиме всі судна, що прямують до українських портів потенційними перевізниками озброєнь, а країни, чиї прапори мають ці судна — залученими до війни.

Також країна-агресорка оголосила низку районів у північно-західній та південно-східній частині Чорного моря небезпечними для судноплавства.

Після цього Росія стала систематично завдавати ракетних ударів по портах, портовій та зерновій інфраструктурі на півдні України.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.