За останні три місяці РФ знищила майже 300 тисяч тонн українського зерна

Джерело: Олександр Кубраков у Facebook

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що з моменту виходу РФ із “зернової угоди” російські загарбники знищили майже 300 тисяч тонн українського зерна.

“17 масованих атак з моменту виходу Росії з “зернової угоди”, зниження на 40% експортного потенціалу портів, майже 300 тисяч тонн знищеного зерна – це спроба Росії поглибити продовольчу кризу в тих країнах, які залежать від українських продуктів”, – зазначив очільник Мінінфраструктури.

А також додав, що Росія створює загрози для судноплавства в Чорному морі, але українські військові знають як дати відчутну відсіч окупантам.

Завдяки цьому Україна змогла створити можливість для роботи тимчасового коридору для цивільних суден. У світі він вже отримав назву “український коридор”.

За словами міністра, станом на сьогодні вже 21 судно скористалися цим коридором для експорту та 25 суден зайшли до портів під завантаження.

“Ми продовжуємо працювати над розширенням коридору, це наша відповідальність за продовольчу безпеку світу”, – наголосив Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що 17 липня Росія зупинила дію “зернової угоди”. 19 липня у Міноборони РФ заявили, що з 00:00 20 липня 2023 року РФ вважатиме всі судна, що прямують до українських портів потенційними перевізниками озброєнь, а країни, чиї прапори мають ці судна — залученими до війни.

Також країна-агресорка оголосила низку районів у північно-західній та південно-східній частині Чорного моря небезпечними для судноплавства.

Після цього Росія стала систематично завдавати ракетних ударів по портах, портовій та зерновій інфраструктурі на півдні України.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.