За рік чистий прибуток банків зріс у понад шість разів – Гетманцев
Джерело: Данило Гетманцев/Telegram
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев повідомив, що за 2023 рік банки України заробили у 6,7 раза більше у порівнянні з 2022 роком, та у два рази більше, ніж за довоєнний 2021 рік.
Згідно з даними Нацбанку, фінансовий результат банків після оподаткування за 11 місяців 2023 року становив 130,55 млрд грн.
Зауважується, що у листопаді мало місце певне уповільнення нарощування прибутку банками через збільшення відрахувань в резерви під можливі збитки. Утім, порівняно з минулим роком, такі відрахування є меншими у 13 разів. Відтак проти аналогічного періоду минулого року чистий прибуток банків зріс у 6,7 раза, у порівннянні з 11 місяціми 2021 року – у 2 рази.
Тож банки залишаються високоприбутковими та операційно ефективними:
- Основа цієї прибутковості у 2023 році – значний процентний дохід, отриманий насамперед завдяки безризиковим вкладенням в державні цінні папери (ОВДП та депозитні сертифікати) та помірні відрахування у резерви.
- За даними НБУ, чиста процентна маржа банків за 10 місяців склала 8% (порівняно з 7% та 6% за аналогічні періоди двох попередніх років відповідно).
- Рентабельність капіталу банківської системи (чистий прибуток до власного капіталу) за 11 місяців цього року – 52,8% (проти 9,3% за 11 місяців 2022 року та 32,9% за аналогічний період 2021 року).

Джерело: Данило Гетманцев/Telegram
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Export Credit Forum 2023 заявила, що у наступному році уряд розширить інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучення інвестицій в реальний сектор економіки.
- Велика Британія долучиться до розробки та реалізації Європейським банком реконструкції та розвитку пілотного проєкту страхування від воєнних ризиків в Україні.
- Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку (MIGA) застрахувало від воєнних ризиків перші інвестиційні проєкти, які втілюватимуть в Україні.
- Україна та Сполучені Штати Америки обговорили першочергові кроки для пришвидшення економічного зростання української економіки.
- У британському виданні Reuters зазначають, що 2024 рік, безперечно, буде складнішим для економіки України, ніж цей рік, і Україні доведеться більше покладатися на власні ресурси.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.