За рік держава витратила 90 млн на англомовне медіа The Gaze – NGL.media
Джерело: NGL.media
У червні 2023 року держпідприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” (МПІУ), у підпорядкуванні Міністерству культури та інформаційної політики, запустило англомовну медіаплатформу The Gaze. Мета проєкту – ненав’язливо і цікаво розповідати іноземцям про Україну у контексті євроінтеграції. Проте реалізація вилилася у десятки мільйонів бюджетних коштів на контент, що майже ніхто не споживає.
Спершу у МПІУ заявили, що надто рано зробили висновки про неефективність витрачання державних грошей – мовляв, “дайте нам час і ми ще покажемо”.
Минув рік з моменту запуску проєкту, а показники The Gaze продовжують залишатися, м’яко кажучи, жалюгідними. Тим часом МПІУ продовжує витрачати мільйони гривень на створення контенту, міняти підрядників – а ті, схоже, до кінця не розуміють, чим займаються, — зауважили у NGL.media.
На ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” у відповідь на запит NGL.media відмовились надати детальний бюджет проєкту.
Тоді NGL.media самостійно підрахували витрати на проєкт, проаналізувавши всі договори з підрядниками станом на травень 2024 року включно. Так, згідно з отриманими даними, загалом за рік діяльності The Gaze уклав угод на 90,8 млн гривень, з яких підрядникам вже виплачені 72,1 млн.
Водночас авдиторія сайту The Gaze становить близько 16,6 тис. унікальних відвідувачів за місяць. Для порівняння, середня щомісячна аудиторія державного англомовного Ukrinform — понад 880 тис. унікальних відвідувачів, а чимало новин на The Gaze — це передруки з Ukrinform.
Зауважується, що джерела новин сайту переважно із соцмереж українських та іноземних діячів, передруки з іноземних медіа та “Укрінформ”. На сайті також створюють оглядові та аналітичні статті на економічну та політичну тематики, деколи публікують матеріали від Інституту вивчення війни (ISW), колонки політиків тощо.
Ютуб-канал The Gaze зріс до 23,6 тис. підписників і понад 4 млн переглядів. Проте, більшість програм продовжує збирати по кілька десятків чи сотень переглядів. Частина шоу уже не випускаються.
Як зазначила гендиректорка МПІУ Юлія Островська, частину контенту виробляють працівники МПІУ, частину — приватні підрядники, які перемогли в конкурсах і з якими укладені договори Prozorro, технічну та юридичну підтримку тощо забезпечують департаменти МПІУ.
Єдиним виробником текстового контенту для The Gaze з листопада 2023 року є власник сайту “Бильярдный информационний сайт Дуплет” Сергій Гілевич. З ним МПІУ уклала дві угоди загалом на 9,9 млн гривень, з яких уже виплатила 2,2 млн.
Довідка. Уряд запустив англомовний сайт The Gaze у червні 2023 року, аби надавати іноземцям інформацію про події в Україні, економіку, культуру та історію. Гендиректорка ДП “МПІУ” Юлія Островська заявляла, що їхній контент “має відповідати актуальним запитам західної аудиторії й при цьому органічно охоплювати українські наративи, за потреби в ньому мають бути коментарі спікерів, експертів, аналітиків, необхідна статистична інформація”.
Зазначено, що сайт орієнтовано на аудиторію з Великої Британії та США. Як заявив представник ДП “МПІУ”, вони здебільшого на YouTube-каналі отримують перегляди від британців. Водночас дані сервісу SimilarWeb свідчать, що сайт найбільш популярний у Чехії (43,8 % усіх хостів).
- Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що з початку березня Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” вже замовило послуг зі створення інформаційних програм та аудіовізуального твору на понад 572 млн грн.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
- Українське товариство глухих розкритикувало переклад Нацвідбору на Єврбачення-2024 жестовою мовою, назвавши його “аматорським” та з переважно власною інтерпретацією матеріалу.
- Телеканал Рада оголосив тендер на 105 млн грн для створення телевізійних програм з метою забезпечення “цілодобового інформаційного марафону” “Єдині новини #UAразом”. Переможця обрали без конкурсу.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.