За рік Німеччина експортувала озброєння на рекордні понад 11 мільярдів
Джерело: DW
У 2023 році уряд Німеччини надав на 40% більше дозволів на експорт озброєння проти минулого року — на суму понад 11,7 мільярда євро, — що є найвищим показником за всю історію країни, згідно з відповіддю Міністерства економіки на запит депутатки Бундестагу від Союзу Сари Вагенкнехт Севім Дагделен.
У 2021 році встановили попередній рекорд у 9,35 мільярда євро.
Дані у документі стосуються періоду з 1 січня по 12 грудня 2023 року. За цей період урядова коаліція схвалила експорт озброєння на 6,15 мільярда євро та іншої продукції військового призначення на 5,67 мільярда євро. Майже 90% із загального обсягу призначалося для країн ЄС і НАТО, України та деяких інших країн-союзників, наприклад Японії, Австралії та Південної Кореї.
Водночас понад третина затвердженого експорту – 4,15 мільярда євро — припадає на допомогу Україні в її боротьбі проти російського вторгнення.
Тоді як для таких країн як Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати або Саудівська Аравія, Німеччина схвалила експорт озброєння та військового обладнання на суму у 1,76 мільярда євро.
- За результатами зустрічі заступника міністра оборони України Дмитра Кліменкова з німецькою делегацією на чолі з Томасом Ленком, керівником департаменту “Україна, Молдова, Чорноморський регіон” при міністерстві закордонних справ Німеччини, стало відомо, що Україна та Німеччина посилять співпрацю в спільних оборонних проєктах.
- За дорученням президента України та керівника Офісу глави держави вчора, 21 грудня, проведено черговий раунд консультацій із Німеччиною щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій.
- Згідно з інформацією на сайті німецького уряду, Німеччина передасть українським армійцям більше БМП Marder 1A3, ніж раніше погодили.
- Німеччина планує збільшити Фонд енергетичної підтримки України ще на 88,5 млн євро.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.