За три тижні бійці ССО розбили пів дивізіону «Бук» росіян (відео)
Джерело: пресслужба Сил Спеціальних Операцій ЗС України
У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.
Уточнюється, що три ЗРК бійці уразили наприкінці квітня – початку травня. Тоді як четвертий ворожий “Бук” воїни ССО знищили лише нещодавно.
Під час розвідувальних дій оператори виявили місце розташування “Бук”. По ворожій цілі оперативно нанесено вогневе ураження ударним дроном. Зазначимо, що це – одна з останніх новітніх розробок, яка поступила на озброєння Сил спеціальних операцій. Результат влучної роботи ССО – палаючі залишки російського заліза, – зауважили у повідомленні.
Зауважимо, за 21 травня втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 495 тисяч осіб. Підрозділи Сил оборони тримають під вогневим контролем дії ворога, виконують маневр, за сприятливих умов здійснюють штурмові дії для витіснення ворожих військ із зайнятих рубежів.
19 травня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували близько десяти тисяч росіян та більш як 1330 одиниць озброєння та техніки ворога.
Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що від початку цього року на Таврійському напрямку російські окупанти втратили 212 танків.
Відповідно до даних аналітиків UA War Infographics, у 2023 році військовослужбовці Збройних сил України вполювали 45 російських бойових літаків.
Раніше в британській розвідці повідомили про середньодобову кількість втрат армії РФ у живій силі у квітні та спрогнозували подальше зростання втрат.
У британській розвідці зазначали, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.
За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.
Довідка. “Бук-М1” — зенітно-ракетний комплекс. Військовий ЗРК середньої дальності, який призначався для захисту військ і об’єктів при розташуванні їх на місці і під час наступальних дій від ударів аеродинамічних об’єктів. Вартість одного комплексу становить близько 100 млн доларів.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
- Постійний представник США в ООН Роберт Вуд заявив, що Сполучені Штати постачатимуть Україні необхідну для захисту зброю, допоки Росія не виведе війська.
- За добу спецпризначенці одного з підрозділів ССО ліквідували та поранили 25 росіян, а також знищили шість одиниць ворожої техніки, зокрема систему озброєння “Сонцепьок”.
- На Запорізькому напрямку Сили оборони знищили новітній російський комплекс РЕБ “Палантин”, що надійшов на озброєння росіян у 2019 році.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.