За тиждень «Армія дронів» уразила рекордну кількість російської артилерії
Джерело: Михайло Федоров/Facebook
Міністр цифрового розвитку Михайло Федоров повідомив, що за тиждень з допомогою “Армії дронів” українські армійці уразили рекордну кількість російської артилерії.
У росіян — мінус 69 гармат і 17 самохідних артилерійських установок. Більше ураженої арти — менше снарядів по позиціях наших військових та прифронтових містах, — мовив глава відомства у дописі.
Федоров додав, що загалом оператори безпілотників уразили 220 одиниць ворожої техніки, серед якої — 33 танки, 41 вантажівка й купа іншого обладнання.
Міністр висловив вдячність воїнам за “титанічну роботу, щотижневі рекорди та неймовірний темп”.
Раніше Михайло Федоров повідомив, що оператори “Армії дронів” за три місяці уразили 1 280 одиниць техніки росіян.
Довідка. “Армія дронів” – комплексна програма, в межах якої заплановано системну закупівлю дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців. Проєкт розпочався 1 липня. За понад 11 місяців діяльності “Армії дронів” за кошти United24 придбали 3864 комплекси дронів. Усього сума укладених контрактів становить понад 4,3 млрд гривень.
- У межах проєкту “Армія дронів” на фронт вперше поставили роботизовані технології українського виробництва – бойові турелі “Шабля” та наземні платформи “Рись”.
- Для ЗСУ на фронт відправлять 1,7 тисячі БпЛА, придбаних у межах державної програми “Армія дронів”. Серед них – ударні та розвідувальні коптери, і ті, які мають штучний інтелект, щоб ефективно розпізнавати і знищувати ворожі цілі.
- Через застосунок “Повітряна тривога” для українських військових зібрали 10 млн грн. Кошти збирали на проєкт “Армія дронів” протягом восьми місяців.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.
19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.
Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.
Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.