За тиждень на ГРВІ, грип та COVID захворіло понад 100 тис. українців, більшість – діти
Джерело: МОЗ
З 15 по 21 квітня кількість хворих на ГРВІ серед дорослих зменшилася на 4,4%, тоді як серед дітей віком до 17 років, навпаки, зросла.
З 117 937 українців, які протягом тижня звернулись до медиків із симптомами ГРВІ, грипу та COVID-19, — 72 554 дитини. До лікарень потрапили 3 345 захворілих, у т. ч. 2 040 дітей.
COVID-19 діагностували у 937 українців, найбільше випадків — у Дніпропетровській області. Зареєстровано 15 летальних випадків: один — внаслідок ускладнень грипу та 14 — серед пацієнтів із позитивним результатом тесту на COVID-19. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти коронавірусної інфекції протягом останніх 12 місяців.
Загалом, з початку епідсезону (з 2 жовтня 2023 р. до 21 квітня 2024 р.) на гострі респіраторно-вірусні інфекції перехворіло 4 380 082 українці, серед яких зафіксовано 155 485 випадків захворювання на COVID-19.
Зареєстровано 1 004 летальних випадки: 80 — внаслідок ускладнень грипу та 924 — серед пацієнтів з позитивним результатом тесту на COVID-19.
Для безоплатних щеплень в усіх областях доступна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19. Українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове “бустерне щеплення”, можуть зробити щеплення омікрон-специфічною вакциною. Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна дізнатись, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
У МОЗ нагадали, що вакцинація — це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити. Наразі щеплення проти COVID-19 в Україні є безоплатними.
Також важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. Дітям та дорослим важливо подбати про вакцинацію та ревакцинацію за Національним календарем профілактичних щеплень. Він передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.
- У Всесвітній тиждень імунізації, який триває з 24 по 30 квітня, Міністерство охорони здоровʼя України спільно з ЮНІСЕФ та партнерами закликають українців вакцинувати своїх дітей.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- За даними дослідження добробуту дітей в Україні “Індекс майбутнього”, торік рівень вакцинації проти дифтерії, правця та кашлюку в Україні був на 37% нижчим, ніж у країнах ЄС.
- В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.