За тиждень в Україні зареєстровано понад 146 тисяч випадків захворювань на ГРВІ та COVID-19

Джерело: МОЗ України

За останній тиждень в Україні зареєстровано 146 807 випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19, із них 85 207 – діти віком до 17 років.

Тим часом з початку жовтня в Україні захворіло 409 170 українців на ГРВІ – це застуди, грип та COVID-19.

Найбільше хворих — у Тернопільській, Житомирській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Черкаській та Чернівецькій областях. Найменше випадків захворювання зареєстровано у Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях.

Протягом минулого тижня 3 866 осіб по Україні потрапили до лікарень із захворюваннями на застуду, грип та COVID-19. Серед пацієнтів, які потребували госпіталізації, 49% – діти віком до 17 років.

Загалом зареєстровано 7 655 випадків COVID-19, 22 із них – летальні (серед людей, старших за 30 років). Летальних випадків внаслідок грипу – не зареєстровано.

Грип штаму “А “виявили в Івано-Франківській області. В 4 областях та Києві (Кіровоградській, Львівській, Чернівецькій, Харківській областях) циркулює грип типу “В”, який легше переноситься.

У МОЗ пояснили, що інфекцію дихальних шляхів можуть викликати понад 200 вірусів, але саме вірус грипу часто призводить до серйозних ускладнень.

Збудник грипу – досить мінливий, здатний до значних мутацій. Тому вакцинуватися проти грипу медики рекомендують щосезону. Вакцина проти грипу доступна в аптеках.

За даними МОЗ, з початку жовтня майже 23 тисячі українців вже зробили щеплення.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.