За тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 знизилась на 8,6% серед дорослих

Джерело: МОЗ України

В Україні захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 стабілізується – за тиждень серед дорослих вона знизилася на 8,6%.

Протягом тижня з 25 по 31 березня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 132 338 українців, із них 74 508 — діти. До лікарень потрапило 4 275 осіб, у т. ч. 2 493 дитини.

COVID-19 діагностували у 1 433 українців, найбільше випадків — у Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Дніпропетровській та Полтавській областях.

З 25 до 31 березня зареєстровано по одному летальному випадку внаслідок ускладнень грипу у Львівській (41-річна особа) та в Харківській (9-річна дитина) областях. Також медики повідомили про 21 летальний випадок серед пацієнтів, які мали позитивний результат тесту на COVID-19.

Загалом, з початку епідсезону (з 2 жовтня 2023 року до 31 березня 2024 року), на гострі респіраторно-вірусні інфекції перехворіло 4 027 061 українець, серед яких зафіксовано 152 191 випадок захворювання на COVID-19.

В усіх областях доступна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19. Раніше ця вакцина була схвалена лише для проведення бустерних щеплень. Тепер українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове “бустерне щеплення”, зможуть отримати щеплення омікрон-специфічною вакциною.

За перебігом захворювання штам “Омікрон” переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.