За тиждень понад 150 тисяч українців захворіло на ГРВІ, грип та COVID-19
Джерело: МОЗ України
За тиждень, з 18 по 24 березня, в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 153 537 осіб, із них 90 273 – діти віком до 17 років.
Зокрема, з 18 до 24 березня до лікарень потрапило 4 311 українців, із них 2 389 – діти віком до 17 років.
Протягом звітного тижня зареєстровано 1 892 пацієнти з COVID-19. Госпіталізації потребували 614 із них.
Найбільшу кількість випадків COVID-19 зареєстровано в Хмельницькій, Чернігівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Полтавській областях.
Зареєстровано 27 летальних випадків серед осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19. Усі померлі не мали профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців. Також одна людина померла внаслідок ускладнень грипу.
Загалом з початку епідсезону у жовтні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 3 894 723 українці. Підтверджено 150 755 випадків захворювання на COVID-19.
Нагадаємо, щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для всіх українців. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах. Після початку повномасштабної війни роботу центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих приміщеннях для масових щеплень, з безпекових міркувань зупинено. Мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях, ЦПМСД – чинна.
В усіх областях доступна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19. Раніше цю вакцину було схвалено лише для проведення бустерних щеплень.
Тепер українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове “бустерне щеплення”, зможуть отримати щеплення омікрон-специфічною вакциною. Це оновлена версія вакцини “Comirnaty” від американської компанії “Pfizer”, адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон” коронавірусу SARS-CoV-2.
- 62-річний мешканець Німеччини, за своїми особистими мотивами, отримав значну кількість вакцин проти Covid-19. Чоловік пройшов 217 щеплень, не захворівши на вірус.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- Від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено більш як 35,8 млн щеплень проти COVID-19.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.