За тиждень ЗСУ ліквідували майже дев’ять тисяч солдатів РФ — Павлюк

Джерело: Олександр Павлюк/Telegram

26 травня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8900 росіян та знищили 1246 одиниць озброєння ворога.

Так, за тиждень з 19 по 26 травня 2024 року втрати противника становили близько 8900 осіб особового складу.

Окрім цього, суттєвих втрат зазнали озброєння та військова техніка російських військ:

  • 86 танків
  • 173 бойових броньованих машини
  • 266 артилерійських систем
  • 9 РСЗВ
  • 11 установок ППО
  • 1 корабель
  • 388 одиниць автотехніки
  • 34 одиниці спецтехніки

Окрім цього, наші захисники знищили три ворожі літаки, п’ять ракет та 270 БпЛА.

В Україні триває 823-тя доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 501 тисячу осіб.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що від початку цього року на Таврійському напрямку російські окупанти втратили 212 танків.

Відповідно до даних аналітиків UA War Infographics, у 2023 році військовослужбовці Збройних сил України вполювали 45 російських бойових літаків.

Раніше в британській розвідці повідомили про середньодобову кількість втрат армії РФ у живій силі у квітні та спрогнозували подальше зростання втрат.

У британській розвідці зазначали, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.