ЗАЕС переводить другий реактор до «гарячого зупину» всупереч рекомендаціям МАГАТЕ
Джерело: заява МАГАТЕ
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) переводить другий реактор на гарячу зупинку.
Зазначають, що починаючи з квітня п’ять реакторів залишаються в режимі холодної зупинки і лише один, наразі блок 4, у гарячому режимі, щоб виробляти пару для обробки рідких радіоактивних відходів і нагрівати воду для Енергодару. Напередодні зимового сезону цього тижня розпочато переведення енергоблока 5 на гарячу зупинку після проведення техобслуговування та випробувань на цьому блоці.
Відомо, що МАГАТЕ закликало окупантів на ЗАЕС знайти альтернативне зовнішнє джерело виробництва пари, щоб задовольнити свої потреби та дозволити підтримувати всі реактори в стані холодної зупинки.
Експертам МАГАТЕ повідомили, що рішення про те, скільки 5 енергоблок залишатиметься в режимі гарячої зупинки, буде прийнято після стабілізації роботи систем теплопостачання Енергодару після початку опалювального сезону, який стартує найближчими днями. Також повідомили, що переведення додаткових блоків на гарячу зупинку не планується.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що представництво України в Раді керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) може прискорити деокупацію Запорізької АЕС.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна увійшла до складу Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на 2023–2025 роки.
- Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної електростанції під повний контроль України.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з главою делегації Європейського Союзу, заступником генерального директора з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гарріба заявив, що росіяни можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після деокупації Запорізької АЕС.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.