Західні санкції переорієнтували «Газпром» на виробництво холодильників – ЦПД
Джерело: ЦПД
Російський “Газпром” після рекордних збитків і втрати європейського ринку почав виробляти пральні машини та холодильники. Для цього компанія використовує заводи німецького концерну Bosch.
У ЦПД наголосили, що “Газпром” змушений для виживання зайнятися випуском холодильників і пральних машин, використовуючи “віджаті” у Bosch виробничі потужності.
Через повномасштабну війну проти України та західні санкції “Газпром” втратив більшу частину європейських споживачів. Компенсувати ці втрати на ринку Китаю газовий монополіст не зміг, і за останні два роки зазнав рекордних збитків. Зараз компанія, яку Кремль використовував як потужну геополітичну зброю для тиску на ЄС, змушена шукати способи виживання.
Втім, у РФ до цієї ідеї газовиків ставляться скептично. Експерти вважають, що нова продукція “Газпрому” без підтримки бренду Bosch не матиме попиту.
Ситуація з Газпромом – один з яскравих прикладів того, як пропаганда РФ все більше віддаляється від реальності. Поки росіянам промивають мізки розповідями про “користь від санкцій” та економічні успіхи, найбільші держкорпорації РФ опинилися на межі виживання, — додали у повідомленні.
Раніше стало відомо, що після великих фінансових втрат та втрати європейського ринку газу, російський “Газпром” планує масові звільнення в центральному апараті. Компанія розглядає скорочення 1,6 тисячі працівників головного офісу.
Відповідний лист голові “Газпрома” Олексію Міллеру направила заступниця правління Олена Ілюхіна, яка вказує на необхідність “оптимізації витрат” у контексті серйозних викликів, що стоять перед російською компанією.
“Газпром” витрачає 50 млрд рублів на річні зарплати працівників центрального апарату, й за оцінками Ілюхіної, цю кількість можна скоротити на 1,6 тисячі осіб, зменшивши штат з 4,1 тисячі до 2,5 тисячі співробітників. Заступник голови правління, Сергій Купріянов, підтвердив достовірність інформації про плановані зміни.
Втрати “Газпрома” на європейському ринку стали відчутними після припинення постачань газу до більшості країн ЄС, що призвело до зменшення експортних обсягів до рівня 1985 року.
Прогнозується, що у 2024 році, через відсутність контракту з Китаєм і падіння постачань до ЄС, “Газпром” буде змушений постати перед серйозними економічними труднощами.
У результаті, через зменшення обсягів постачання газу, “Газпром” може втратити понад $6 млрд річного доходу від припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2025 року.
- У Великій Британії закликали Європу припинити весь імпорт російського газу заради “справжнього миру”.
- Російський “Газпром”, втративши дві третини експорту та отримавши рекордний збиток у своїй історії, продовжує зазнавати проблем на одному з останніх великих ринків продажу газу.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз може розглянути можливість заміни російського експорту скрапленого природного газу (СПГ) американським.
- Німеччина заборонила приймати російський скраплений природний газ (СПГ) на своїх державних імпортних терміналах після того, як стало відомо про заплановане постачання в Брунсбюттель.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.