Закачування газу у сховища відбувається з випередженням графіка – Галущенко

Джерело: Міністерство енергетики України
Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що закачування газу в українські сховища відбувається з випередженням графіка, зокрема в підземні сховища газу (ПСГ) закачано вже понад 13 мільярдів кубів блакитного палива.
За словами очільника Міненерго, з наближенням зими навантаження на газовидобувні та газорозподільні підприємства буде зростати. Адже через ускладнення логістичних маршрутів збільшено використання газу для виробництва електроенергії.
Також Герман Галущенко відзначив ефективну роботу всієї команди НАК “Нафтогаз України”, зокрема “Укртрансгазу”, одним з результатів якої стала сертифікація українських підземних сховищ газу (ПСГ) за європейськими нормами. Це створило можливості для зберігання в Україні газу іноземних компаній.
Відтак, європейські компанії вже почали активно закачувати блакитне паливо в українські ПСГ, де зберігається вже близько 600 мільйонів кубів іноземного газу. А це – важливий внесок у забезпечення енергетичної безпеки України та всього європейського континенту.
- ЄС досяг своїх цілей зі зберігання газу більш ніж на три місяці раніше запланованого терміну. 17 серпня запаси природного газу досягли історичного максимуму, оскільки блок продовжує відходити від енергетичної залежності від Росії.
- Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри ризики, пов’язані з війною Росії в Україні.
1 травня президент США Дональд Трамп повідомив про звільнення радника з питань нацбезпеки Майка Волца. Натомість його призначать новим послом в Організації Об’єднаних Націй.
Тоді як адміністрація президента США Дональда Трампа проводить політику щодо скорочення фінансування наукових досліджень, низка країн, включаючи Канаду, Францію та Німеччину, активно залучає американських вчених, пропонуючи їм вигідні умови для роботи та життя.
1 травня Кабмін оприлюднив текст угоди між Україною та США стосовно створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.
Фрагмент радянського космічного корабля, призначеного для посадки на Венеру і запущеного 53 роки тому, має повернутися на Землю наступного тижня, і ніхто не знає, де він може приземлитись.
Посол США на Кіпрі Джулі Девіс призначена тимчасово повіреною у справах США в Україні. Відповідне рішення прийняв державний секретар США Марко Рубіо. Девіс перебуватиме на новій посаді паралельно зі своєю нинішньою роллю на Кіпрі.