Залучення безпілотників розширює сірі спірні зони на фронті – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

“Безперервні технологічні інновації та адаптація на полі бою дедалі більше перетворюють характер сучасної звичайної війни в Україні на війну, яка передусім включає “далекий дистанційний бій”, – йдеться у звіті.

Як розповіли експерти з посиланням на українських військових, російські підрозділи покращують свої безпілотні системи та копіюють тактики України, використовуючи дрони для перехоплення ворожих апаратів і мінування з відстані.

Тоді як українські сили ефективно застосовують безпілотники для захисту важливих ділянок фронту, що також дозволяє зменшити потребу в людях і техніці.

В ISW зауважили, що, як українські, так і російські сили все частіше застосовують волоконно-оптичні безпілотники для атак на позиції супротивника, а в останні місяці успішно використовують дрони з оглядом від першої особи (FPV) для перехоплення великих розвідувальних апаратів.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.

У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.