Залужний назвав умову, за якої Україна може оголосити мобілізацію жінок
Джерело: Chatham House
Посол України у Великій Британії та колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що мобілізація жінок в Україні є неприйнятною, проте до неї можуть вдатися у разі крайньої необхідності.
“Якщо доведеться мобілізувати жінок, щоб врятувати Європу від війни, ми, безумовно, це зробимо. Але, я вважаю, що ми повинні запобігти повномасштабній війні в Європі, як це було в 1939 році, іншими способами, а не шляхом призову українських жінок”, – наголосив він.
Зауважимо, що Валерій Залужний виступив з промовою в Королівському інституті міжнародних відносин (Chatham House), зазначивши, що не хоче дорікати Заходу, а лише донести свою думку і не допустити повторення помилок.
“Я прийшов сюди не критикувати Захід чи НАТО. Я абсолютно розумію, що Україні, навіть за Будапештським меморандумом, ніхто нічого не винен. Україна щодня б’ється за виживання. Я всього лиш хочу, щоб пан Джорджа Сантаяна (автор висловлювання “Той, хто не пам’ятає свого минулого, приречений на те, щоб пережити його знову” – ред.) був не правий. Або ми, людство, у чиїх руках доля 21 століття, були розумними і пам’ятали своє минуле, щоб не пережити його в майбутньому“, – сказав Залужний.
У своїй промові він навів кілька “фактів дійсності” щодо війни в Україні.
- 10 жовтня посол України у Великій Британії Валерій Залужний повідомив, що взяв участь у роботі президента Володимира Зеленського у Лондоні. Зокрема українська сторона представила план перемоги главі британського уряду Кіру Стармеру.
- Валерій Залужний розповів, що він не підтримує мобілізацію молоді 18-25 років, адже, на його думку, ця вікова категорія – це майбутнє України. До цього можна прийти лише у крайньому разі.
- Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний опублікував пост на підтримку однієї з матерів військовослужбовця – Олени Черніньки, котра нині розшукує свого сина. Жінка випустила книгу “Лемберг”, у якій розповіла про війну та роль мами військового у цьому протистоянні.
- Залужний повідомив, що 25 липня до України вирушив конвой із 50 авто, котрі британці передали на потреби Сил оборони. Колишній Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що це чиїсь врятовані життя.
У ніч на 20 грудня в Якутську сталася пожежа в ізоляторі тимчасового тримання. Внаслідок займання загинули п’ятеро військових, ще семеро постраждалих шпиталізували внаслідок отруєння димом.
У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.
Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.
Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.