Залужний назвав умову, за якої Україна може оголосити мобілізацію жінок

Джерело: Chatham House

Посол України у Великій Британії та колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що мобілізація жінок в Україні є неприйнятною, проте до неї можуть вдатися у разі крайньої необхідності.

“Якщо доведеться мобілізувати жінок, щоб врятувати Європу від війни, ми, безумовно, це зробимо. Але, я вважаю, що ми повинні запобігти повномасштабній війні в Європі, як це було в 1939 році, іншими способами, а не шляхом призову українських жінок”, – наголосив він.

Зауважимо, що Валерій Залужний виступив з промовою в Королівському інституті міжнародних відносин (Chatham House), зазначивши, що не хоче дорікати Заходу, а лише донести свою думку і не допустити повторення помилок.

“Я прийшов сюди не критикувати Захід чи НАТО. Я абсолютно розумію, що Україні, навіть за Будапештським меморандумом, ніхто нічого не винен. Україна щодня б’ється за виживання. Я всього лиш хочу, щоб пан Джорджа Сантаяна (автор висловлювання “Той, хто не пам’ятає свого минулого, приречений на те, щоб пережити його знову” – ред.) був не правий. Або ми, людство, у чиїх руках доля 21 століття, були розумними і пам’ятали своє минуле, щоб не пережити його в майбутньому“, – сказав Залужний.

У своїй промові він навів кілька “фактів дійсності” щодо війни в Україні.

  • 10 жовтня посол України у Великій Британії Валерій Залужний повідомив, що взяв участь у роботі президента Володимира Зеленського у Лондоні. Зокрема українська сторона представила план перемоги главі британського уряду Кіру Стармеру.
  • Валерій Залужний розповів, що він не підтримує мобілізацію молоді 18-25 років, адже, на його думку, ця вікова категорія – це майбутнє України. До цього можна прийти лише у крайньому разі.
  • Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний опублікував пост на підтримку однієї з матерів військовослужбовця – Олени Черніньки, котра нині розшукує свого сина. Жінка випустила книгу “Лемберг”, у якій розповіла про війну та роль мами військового у цьому протистоянні.
  • Залужний повідомив, що 25 липня до України вирушив конвой із 50 авто, котрі британці передали на потреби Сил оборони. Колишній Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що це чиїсь врятовані життя.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.