Залужний виступив проти мобілізації жінок: просить врахувати правки до проєкту закону

Джерело: зауваження Генштабу до проєкту Закону/документ опублікувала Мар’яна Безугла/Facebook

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний зауважив, що до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” включено певні норми, що не відповідають інтересам ЗСУ та не сприяють забезпеченню обороноздатності держави. Мовиться зокрема про пропозицію мобілізації жінок та ротації військовослужбовців.

Зауважимо, нині Генштаб спільно з робочою групою Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки опрацьовують законопроєкт.

У документі викладено офіційну позицію Залужного стосовно нинішньої редакції законопроєкту про рекрутинг, мобілізацію та проходження служби.

Так, за результатами опрацювання зазначено, що практично усі норми спрямовані на забезпечення заходів з відсічі широкомасштабної збройної агресії РФ.

Водночас Залужний вважає, що пропозиція стосовно мобілізації жінок є недоцільною та може призвести до негативних наслідків, саме:

  • збільшити удвічі навантаження на ТЦК. Внаслідок чого виникне потреба у збільшенні штатної чисельності ТЦК та СП.
  • значно збільшити навантаження на заклади охорони здоров’я (обов’язковий медичний огляд при постановці на військовий облік).
  • певного резонансу у суспільстві.
  • збільшить звернення громадян, що призведе до блокування роботи органів держвлади та органів військового управління
  • масового виїзду жінок за кордон.

Тож Генштаб пропонує залишити чинну норму законодавства відносно постановки на військовий облік осіб жіночої статі, а до пропонованої норми повернутися після завершення дії правового режиму воєнного стану шляхом запровадження обов’язковості поетапної постановки жінок на військовий облік призовників.

Стосовно обов’язкової ротації військовослужбовців та надання додаткової відпустки, генерал пояснив, що в умовах відсутності навченого людського ресурсу для проведення заміни неможливо визначити конкретні терміни.

Він додав, що нині практично всі військові частини бойового складу перебувають в районах виконання завдань та виконують завдання відповідно до бойових розпоряджень.

Окрім цього, в умовах відсутності гарантованого призову людського ресурсу до складових Сил оборони, неможливо унормовувати питання надання довготривалої відпустки військовослужбовцям.

Тож у Генштабі пропонують вилучити пропоновані норми з проєкту закону як такі, що не можуть бути застосовані за нинішніх умов.

У Генштабі закликали врахувати поправки та прискорити реєстрацію законопроєкту і подальший розгляд парламентом, з метою забезпечення виконання завдань з відсічі агресії РФ.

Законопроєкт фіналізується робочою групою, реєстрація планується в грудні, голосування – в січні.

  • Раніше заступниця голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, народна депутатка від “Слуги народу” Мар’яна Безугла повідомила нові подробиці законопроєкту щодо змін до мобілізації та військової служби.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
  • Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що на сьогодні зарано оцінювати рекрутинг. На його думку, варто повернути мобілізаційним заходам ті рамки, в яких працювали раніше.

Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.

Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.

Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.

Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.