Зареєстровано петицію щодо підтримки жестової мови та забезпечення інклюзивності в Україні

Джерело: петиція №22/220110-еп

На сайті Президента України зареєстровано петицію з проханням ініціювати розробку та внесення до Верховної Ради України законопроєкту “Про українську жестову мову”.

У тексті петиції зазначено, що проєкт закону України “Про українську жестову мову” було ініційовано та отримано на розгляд ВР у 2019 році, проте відтоді його так і не розглянули у повному обсязі. Зараз його положення вже не актуальне через значні зміни у законодавстві України. 

Петиція закликає створити нову версію законопроєкту або повторно внести проєкт закону з актуальними правками.

“Спільнота осіб з порушеннями слуху залишається і надалі однією з найбільш дискримінованих груп населення, оскільки не може бути у повній мірі бути інтегрована у суспільне життя, зважаючи на обмеження у доступі до отримання інформації та встановлення комунікації, у тому ж рахунку, з суб’єктами владних повноважень”, – йдеться в петиції.

Також зазначено, що в Україні – критична мала кількість фахівців, які на професійному рівні можуть надавати послуги з перекладу з вербальної на жестову мову та навпаки. 

Недостатнім також є обсяг підготовки перекладачів жестової мови. Державне замовлення на підготовку відсутнє, а підготовка здійснюється виключно коштом фізичних осіб. 

У петиції також просять внести до законопроєкту про жестову мову удосконалення освіти для жестомовних дітей.

“Глобальною проблемою є відсутність адаптованих на українську жестову мову навчальних матеріалів, зокрема, для онлайн-навчання. Ці чинники у поєднанні з катастрофічно низькою кількістю перекладачів жестової мови та фахівців негативно впливають на рівень оволодіння жестомовними дітьми навчальних програм та здобуття освітніх компетенцій”, – зазначено в петиції.

У Харкові засудили працівницю метрополітену, яка з листопада 2023 по квітень 2024 року публікувала в Telegram інформацію про місцеперебування ЗСУ та ТЦК.

Франція має намір постачити Україні зенітні ракети та інше озброєння користуючись з доходів від заморожених активів Росії, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

У грудні аукціонний дім Artcurial виставить раніше не бачену кореспонденцію та артефакти, що належали колишньому президенту Франції Шарлю де Голлю.

Команда британських хіміків з Університетського коледжу Лондона (UCL) створила найтонші спагетті у світі, які неможливо зняти на звичайну камеру. Вони у 200 разів тонші за людську волосину та вужчі за довжину хвилі світла.

Джерело: RadioLiberty З весни 2022 року національний парк Святі гори захопили росіяни. Коли у вересні…