Зареєстровано петицію щодо підтримки жестової мови та забезпечення інклюзивності в Україні

Джерело: петиція №22/220110-еп

На сайті Президента України зареєстровано петицію з проханням ініціювати розробку та внесення до Верховної Ради України законопроєкту “Про українську жестову мову”.

У тексті петиції зазначено, що проєкт закону України “Про українську жестову мову” було ініційовано та отримано на розгляд ВР у 2019 році, проте відтоді його так і не розглянули у повному обсязі. Зараз його положення вже не актуальне через значні зміни у законодавстві України. 

Петиція закликає створити нову версію законопроєкту або повторно внести проєкт закону з актуальними правками.

“Спільнота осіб з порушеннями слуху залишається і надалі однією з найбільш дискримінованих груп населення, оскільки не може бути у повній мірі бути інтегрована у суспільне життя, зважаючи на обмеження у доступі до отримання інформації та встановлення комунікації, у тому ж рахунку, з суб’єктами владних повноважень”, – йдеться в петиції.

Також зазначено, що в Україні – критична мала кількість фахівців, які на професійному рівні можуть надавати послуги з перекладу з вербальної на жестову мову та навпаки. 

Недостатнім також є обсяг підготовки перекладачів жестової мови. Державне замовлення на підготовку відсутнє, а підготовка здійснюється виключно коштом фізичних осіб. 

У петиції також просять внести до законопроєкту про жестову мову удосконалення освіти для жестомовних дітей.

“Глобальною проблемою є відсутність адаптованих на українську жестову мову навчальних матеріалів, зокрема, для онлайн-навчання. Ці чинники у поєднанні з катастрофічно низькою кількістю перекладачів жестової мови та фахівців негативно впливають на рівень оволодіння жестомовними дітьми навчальних програм та здобуття освітніх компетенцій”, – зазначено в петиції.

Вдень 9 січня російські окупанти скинули щонайменше два КАБи на Херсон. Є руйнування та постраждалі.

На окупованій території Луганської області рівень самогубств серед російських військових один із найвищих. Найбільша кількість випадків трапляється в так званій “ДНР”.

Президент США Джо Байден має намір запровадити нові санкції проти Росії до офіційного завершення своїх повноважень.

Організація Об’єднаних Націй (ООН) готується до неформальної зустрічі навесні для обговорення шляхів відновлення офіційних переговорів щодо кіпрської проблеми. Туреччина, однак, виступає за створення двох держав на етнічно розділеному острові.

Папа Римський Франциск призначив першу жінку на керівну посаду в одному з великих ватиканських відомств. Італійська монахиня Сімона Брамбілла була обрана префектом департаменту, який відповідає за всі католицькі релігійні ордени.