Засновник monobank Гороховський змінив місце реєстрації на Миколаїв через тиск податкової

Джерело: Олег Гороховський/Facebook

Співзасновник monobank Олег Гороховський вирішив змінити місце реєстрації з Дніпра на Миколаїв через надто пильну увагу податківців, котрі, попри те, що підприємець є одним із найбільших платників податків у своїй області.

Гороховський зазначив, що він усе життя платив податки у Дніпрі, це його рідне місто, і навіть коли переїхав до Києва, він не змінював місце реєстрації та платив десятки мільйонів гривень ПДФО на рік у Дніпрі.

Одначе, як зазначив підприємець, натомість він отримав пильну увагу податкової до звітності. Зокрема поскаржився на запит щодо пояснення доходу у  70 800 грн, з кого він також сплатив ПДФО – 13000 грн. Проте, податкову зацікавив цей дохід і “вони надіслали чотирьохсторінковий запит із вимогою пояснити все”.

Але ця історія має happy end. Я вечеряв із Віталієм Кімом, головою Миколаївської ОДА, і він мені сказав: “У нас фронтовий регіон, бізнесу тяжко, податків збираємо мало, давай до нас у Миколаїв, плати податки у нас, ми тебе на руках носитимемо”.

І я винайняв квартиру і прописався в Миколаєві. Плачу податки там. Мене не носять на руках, але щоразу, коли від мене надходить ПДФО до бюджету Миколаєва, Віталій телефонує мені і каже “Дякую!” А я хочу сказати Дякую, Віталію, — написав Гороховський.

Він додав, що посадовці, котрі цінують підприємців, які чесно сплачують податки, це те, що відрізняє країну зі здоровим бізнес-кліматом від хворої.

За словами підприємця, таких як Віталій у нас поки що меншість, але переконаний, якщо ми заохочуватимемо таке поважне ставлення до бізнесу, таких менеджерів у державі стане більше.

Варто зауважити, у серпні 2023 року учасники iforum2023 повідомили про погіршення ставлення органів влади до бізнесу після позитивної динаміки на початку повномасштабної війни. Також зауважили про посилення тиску.

Тоді як бізнес-омбудсмен Роман Ващук у звіті зазначив, що “склад і пропорції скарг за другий квартал 2023 року надто нагадують статистику четвертого кварталу 2021 року”.

У травні 2023 року голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев порівняв оподаткування з “общипуванням гусака”: “Ніхто ж не буде сперечатися з тезою, що ми повинні збирати більше грошей для розвитку, соціальних стандартів, зараз для війни, але робити це, не нашкодивши розвитку бізнесу. Що таке правильне оподаткування? Це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав”, заявив він в інтерв’ю “Бабелю”. Окрім цього, Гетманцев заявив, що корову потрібно доїти так, “щоб вона завтра давала ще більше молока”.

Довідка. Олег Володимирович Гороховський — український бізнесмен, банкір, співзасновник компанії Fintech Band та проєктів Monobank і британського Koto, колишній перший заступник голови правління “ПриватБанку”.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.