Засновник телеканалу «1+1» Роднянський заявив, що української кіноіндустрії не існує

Джерело: “Антоніна”

Кіно- та телепродюсер, один із засновників каналу “1+1” Олександр Роднянський втрапив в скандал через свої висловлювання. Зокрема продюсер заявив, що він “не “голос” ніякої української кіноіндустрії, тому що її взагалі не існує”.

Як розповіли у виданні, Роднянський опублікував у своїх соцмережах “комплементарний допис” про стрічку Сергія Лозниці “Вторгнення”.

Скриншот

Своєю чергою, режисерка Анастасія Тиха прокоментувала публікацію Роднянського.

Вона акцентувала на незнанні продюсером українського контексту, що не “заважає йому постійно про нього рефлексувати”.

“За ці роки багато чого трансформувалося. Виросло покоління людей, про яке ви нічого не знаєте. І коли ви в коментарях тикаєте молодим режисерам і режисеркам, вказуючи їм “їхнє місце”, мовляв: “от станеш кимось – тоді поговоримо” – то це вкотре підтверджує, що ви не просто не знаєте, а й не маєте жодного імпульсу хоча б якоїсь мінімальної цікавості до тих, хто будує українське кіно сьогодні, знімає кіно про цю війну, ризикуючи життям, допоки пан “самий известний режиссер” обдзвонює пів кінематографічного Києва у пошуку кінооператорів, які погодяться для нього щось зняти”, – обурилася вона.

Водночас Тиха закликала режисера припинити експлуатувати тему війни.

“Не помітив одразу в вашому напрочуд нахабному тексті. Ви написали, що вас дратує, що я пишу як кінематографіст, який працює з найкращими режисерами Європи на головних ринках світу? Ви при своєму глузді? Я точно не “голос” жодної української кіноіндустрії. Хоча б з тієї причини, що її не існує”, – відповів Роднянський.

Окрім того, режисер зазначив, що молоде покоління кіноспільноти “живе нахабно за рахунок платників податків і вимагає їх утримувати”.

“Заради бога. Живіть у своєму маленькому світі, але зробіть хоч щось, що оцінять за межами вашого “контексту”. Забудьте про інших. Про мене. Про Лозницю. Ми про вас нічого не чули. Не знаємо. Ви відомі лише як спільнота, яка проголосувала за виключення з якоїсь організації талановитого й безкомпромісного режисера. Більше нічим. На жаль”, – написав Роднянський.

Також він назвав українських кіномитців “самозакоханими і бездарними заздрісниками Лозниці”, які влаштовують “убогі провінційні міжсобойчики нікому не відомих людей”.

“Отримуйте задоволення від себе, свого хамства і своєї жалюгідної заздрості. Вас немає. Я вас забаню, і ви назавжди зникнете з мого життя”, — наголосив він.

Українська кіноспільнота розкритикувала Роднянського.

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Довідка. Олександр Роднянський був одним із засновників телеканалу “1+1”. Згодом він переїхав до Росії, де почав продюсувати фільми й серіали.

Серед його робіт – “Моя прекрасна няня”, “Біла гвардія”, ” 9 рота”, “Кадети”.

Після початку повномасштабного вторгнення Роднянський виїхав з Росії. Його зарахували до категорії так званих “хороших росіян”. Утім, як розповіли у виданні, він постійно “проколювався на абсолютно різних питаннях: від виправдовувань російських військових (як Віктор Шендерович чи працівники каналу “Дождь”), полум’яного захисту російської культури до підтримки імперських наративів (як Борис Акунін)”.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.