Затримка західної допомоги дозволила РФ почати наступ на трьох напрямках одночасно – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
За словами аналітиків, через затримки західних партнерів з наданням військової допомоги Україні росіянам вдалося розпочати наступальні операції одразу на кількох ділянках фронту.
Зокрема нині окупанти проводять щонайменше три наступальні операції.
Згідно з оцінками ISW та кількох українських і західних джерел, затримки з наданням західної допомоги у сфері безпеки, а саме артилерійських боєприпасів та критично важливих систем протиповітряної оборони, завадили українським військам захистити Авдіївку від російського наступу.
Зазначається, що критична нестача обладнання, наданого Заходом, і побоювання повного припинення військової допомоги з боку США змусили українські війська зосередити техніку по всьому фронту, що, ймовірно, дозволило російським військам скористатися ситуацією.
Так, загарбники розпочали наступ за межами Авдіївки – вздовж кордону Харківської та Луганської областей з початку січня 2024 року і в західній частині Запорізької області впродовж останніх 48 годин.
На думку фахівців, цей російський наступ, ймовірно, завадить українським військам підготувати особовий склад і техніку для відновлення контрнаступальних операцій.
Водночас вказано, що Україна постраждає, якщо “просто окопається і намагатиметься оборонятися до кінця 2024 року”, як це пропонують деякі західні держави та аналітики.
- За словами аналітиків, російські війська вперше тимчасово встановили обмежену та локалізовану перевагу в повітрі, що надало можливість здійснити наступальну операцію із захоплення Авдіївки.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.