Збільшення військових витрат РФ сприятиме інфляційному тиску в країні – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Британська розвідка проаналізувала, який вплив на російську економіку матиме збільшення військових витрат в РФ.

За словами аналітиків, державні видатки Росії все більше зосереджені на витратах, пов’язаних із війною проти України. Запропонований бюджет на 2024 рік передбачає збільшення витрат на оборону приблизно на 68% порівняно з бюджетом на 2023 рік – це свідчить про те, що оборонні витрати у 2024 році становитимуть близько 6% ВВП.

У той час, як видатки на освіту та охорону здоров’я будуть заморожені на рівні асигнувань 2023 року, що означає реальне скорочення видатків через інфляцію.

При цьому зазначено, що уряд РФ змушений буде виділити більше коштів для фінансування виплат і витрат на охорону здоров’я для все більшої кількості поранених солдатів і сімей загиблих у війні.

За словами заступника міністра праці Олексія Вовченка, більше ніж половина солдатів, які отримали достатньо важкі поранення і потребують тривалого лікування, втратили кінцівки, а кожен п’ятий з них потребує ампутації верхніх кінцівок.

Відтак, ці поранені солдати, найімовірніше, потребуватимуть медичної допомоги протягом усього життя.

“Постійне збільшення військових витрат з високою ймовірністю сприятиме інфляційному тиску в Росії. Окрім того, подальше збільшення військових витрат змусить російський уряд приймати складні рішення про те, як фінансувати війну, що, ймовірно, посилить фінансовий тиск на російський бізнес”, – йдеться в огляді.

Утім, експерти додали, що будь-яке суттєве скорочення військових витрат у майбутньому, швидше за все, призведе до усунення головного рушія російської економічної активності в умовах санкцій.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.