Збільшення військових витрат РФ сприятиме інфляційному тиску в країні – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Британська розвідка проаналізувала, який вплив на російську економіку матиме збільшення військових витрат в РФ.
За словами аналітиків, державні видатки Росії все більше зосереджені на витратах, пов’язаних із війною проти України. Запропонований бюджет на 2024 рік передбачає збільшення витрат на оборону приблизно на 68% порівняно з бюджетом на 2023 рік – це свідчить про те, що оборонні витрати у 2024 році становитимуть близько 6% ВВП.
У той час, як видатки на освіту та охорону здоров’я будуть заморожені на рівні асигнувань 2023 року, що означає реальне скорочення видатків через інфляцію.
При цьому зазначено, що уряд РФ змушений буде виділити більше коштів для фінансування виплат і витрат на охорону здоров’я для все більшої кількості поранених солдатів і сімей загиблих у війні.
За словами заступника міністра праці Олексія Вовченка, більше ніж половина солдатів, які отримали достатньо важкі поранення і потребують тривалого лікування, втратили кінцівки, а кожен п’ятий з них потребує ампутації верхніх кінцівок.
Відтак, ці поранені солдати, найімовірніше, потребуватимуть медичної допомоги протягом усього життя.
“Постійне збільшення військових витрат з високою ймовірністю сприятиме інфляційному тиску в Росії. Окрім того, подальше збільшення військових витрат змусить російський уряд приймати складні рішення про те, як фінансувати війну, що, ймовірно, посилить фінансовий тиск на російський бізнес”, – йдеться в огляді.
Утім, експерти додали, що будь-яке суттєве скорочення військових витрат у майбутньому, швидше за все, призведе до усунення головного рушія російської економічної активності в умовах санкцій.
- Попри усі заходи російської влади, зростання цін в РФ не бажає сповільнюватись, свідчать дані росстату. Зокрема у вересні інфляція становила 0,87%, або рівно 6% у річному вираженні — це помітно більше, ніж очікували аналітики.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.