Збитки довкіллю від повномасштабного вторгнення сягнули $85 млрд
Джерело: Міндовкілля
Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС поінформувала, що станом на 2025 рік збитки довкіллю України внаслідок російської агресії перевищили 85 млрд євро.
Міністерка представила матеріали з оновленими даними щодо збитків унаслідок бойових дій.
Робота за цим напрямком триває 24/7 уже четвертий рік. Сьогодні ми розуміємо, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту. Збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України. 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій, – наголосила Гринчук.
Євросоюз підтвердив подальшу підтримку документування екологічних злочинів та розслідувань на міжнародному рівні.
Гринчук також наголосила на загрозі після атаки російського ударного дрона, який пошкодив захисну оболонку Арки Нового Безпечного Конфайнменту Чорнобильської АЕС. Міністр підкреслила, що це не лише питання екологічної катастрофи, а й ядерної безпеки всього континенту.
Єврокомісарка з питань довкілля Єссіка Русвелл запевнила, що ЄС продовжить підтримувати ініціативи України щодо документування екозлочинів та покращення моніторингу довкілля.
Колеги-міністри висловили беззаперечну підтримку та готовність взаємодіяти за актуальними екологічними напрямками. З Україною Литва, Латвія, Німеччина, Чехія, Польща, Румунія, Швеція, Фінляндія, Німеччина Бельгія, Данія, Хорватія, Естонія, Італія, Іспанія, Австрія тощо. Ці країни уже надали Україні величезну матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, готові продовжувати діючі проєкти та розвивати нові.
Гринчук додала, що Україна бореться не лише за свій суверенітет, а й за стабільність та екологічну безпеку всього континенту. Європейський Союз залишається ключовим партнером у протидії російській агресії та відновленні довкілля України.
Раніше українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
- Російські окупанти публікують фотографії, на яких показують свої “трофеї” – вбитих в українських заповідниках тварин, що знаходяться на межі зникнення.
- 16 липня голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що російські війська цілеспрямовано обстрілює лісові насадження Харківської області, викликаючи пожежі.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.