Зеленський допустив можливість проведення виборів в Україні під час війни
Джерело: інтерв’ю Володимира Зеленського для Sky TG24
Президент України Володимир Зеленський уперше заговорив про можливість проведення виборів в Україні під час повномасштабної війни з російським агресором.
Як пояснив президент, вибори в Україні можуть відбутися, проте спершу необхідно розв’язати питання безпеки виборців та змінити законодавство.
Він додав, що український парламент повинен розв’язати усі завдання, аби українці могли безпечно голосувати на дільницях.
“Ситуація складна, але вибори в Україні можуть відбутися”, – сказав президент.
Водночас, наголосив він, українці повинні голосувати без ризику потрапити під атаку ворога.
“У нас є це завдання, але якщо нашій країні вдасться внести зміни до законів, то в Україні відбудуться вибори”, – сказав Зеленський.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо у 2024 році відбудуться вибори під час дії воєнного стану, він не покине Україну.
- Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що проведення виборів під час бойових дій коштуватиме Україні програшем війни Росії. Він наголосив, що у такому випадку брати участь у виборах не зможуть військові, а забрати їх з передової не можна.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.