Зеленський йде на великий ризик, завдаючи ударів у тилу Росії

Джерело: американський політолог Ян Бреммер у журналі Time

Україна все частіше почала завдавати ударів по об’єктах на території Росії, що свідчить про ризикований крок президента Володимира Зеленського.

На початку місця ЗСУ безпілотниками атакували газовий термінал під Санкт-Петербургом. У грудні 2023 на російській залізниці у Сибіру, за сотні км від фронту, стався вибух.

На думку аналітика, подібних атак всередині Росії буде ще більше, оскільки в України все менше засобів, аби відбивати атаки окупантів на передовій.

Бреммер вважає, що офіційні особи України все більше сумніваються у довгостроковій підтримці Заходу, від якої залежатиме успіх ЗСУ.

“Усвідомлюючи, що виборці в Америці, її ключовому військовому союзнику, та Європі, яка підтримує як військову, так і фінансову підтримку, дедалі більше суперечать щодо того, чи зможе Україна коли-небудь вигнати російських загарбників з їхніх окопів і повернути собі 18% території, яку вони окупували, Київ справедливо стурбований”, – зауважив політолог.

Він додав, що навіть у випадку схвалення Конгресом надання Україні понад 61 млрд доларів, це, ймовірно, буде останній пакет допомоги від США щонайменше до листопада, коли стартують вибори президента Сполучених Штатів.

У випадку перемоги Дональда Трампа, розмір допомоги Україні, найімовірніше, суттєво зменшиться. Ситуація у Європі не краща: бюджетні проблеми у Німеччині, позиція Угорщини та відсутність лідерства у ЄС також не на користь Україні.

В той самий час Кремль активно переводить економіку на воєнне русло.

Україна, своєю чергою, розуміє необхідність збільшення чисельності армії принаймні на 500 000 осіб. Проте, вважає Бреммер, навіть якщо вдасться мобілізувати таку кількість осіб, це мало допоможе у боротьбі з Росією, у якої більші як населення, так і економіка.

“Тому Київ стрімко приходить у відчай. Він робить усе можливе, щоб збільшити внутрішнє виробництво оборонної техніки, особливо безпілотників для бойових дій і для ураження цілей у Росії”, – наголосив Бреммер.

Саме у посиленні атак всередині Росії і є найбільший ризик для тих, хто не бере участі у війні.

“Зеленський уже йде на більші ризики, щоб переломити війну та зберегти свою політичну позицію вдома, включаючи більш агресивні атаки на цілі в Росії та окупованих районах України. Це означає більшу ймовірність цілеспрямованих убивств російських посадовців, пов’язаних з війною, і часті удари безпілотниками та ракетами в Криму та по російській військовій та економічній інфраструктурі, можливо, включаючи нафтові та зернові об’єкти в Чорному морі, що може знову порушити світові ринки. Також ймовірні нові атаки на Керченському мосту”, – вважає політолог.

Ці атаки можуть спровокувати нові удари Росії по українських містах. Щобільше, вважає Бреммер, це може спровокувати Путіна на помсту і ще більше залучення НАТО безпосередньо до війни.

“Ні Росія, ні НАТО не хочуть такого розширення, але війни живуть власним життям, особливо коли один із ключових гравців — у цьому випадку Зеленський — стає диким гравцем, за яким варто спостерігати”, – резюмував політолог.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може зіткнутися з вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Генеральна прокуратура Берліна оголосила у вівторок, 20 лютого, про розкриття обширної мережі з відмивання грошей, яка охоплювала Росію та країни Євразії.