Зеленський: Ми розуміємо, що Україну не можуть взяти в НАТО, поки йде війна
Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю каналу СBN
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.
Він уточнив, що Україна не хоче втягувати партнерів у війну, тому й просить наразі лише про запрошення, а не членство.
“Ми розуміємо, що Америка чи інші партнери не можуть взяти Україну в НАТО, поки Україна у війні. Україна розуміє і не хоче втягувати військових інших країн в цю війну”, – сказав Зеленський.
За його словами, запрошення дається всій території України, включно з окупованою частиною.
“Якщо ми хочемо реально закінчити війну, ми повинні дати Україні НАТО. Запрошення дається всій території України в міжнародно визнаних кордонах. А ось дії Альянсу можуть бути (спрямовані – ред.) на ту частину, яку Україна буде контролювати, яку контролює, потім із майбутнім розширенням”, – додав глава держави.
Він пояснив, чому Україні важливо отримати запрошення до Альянсу.
“Запрошення в НАТО – це перший крок. Це ще не НАТО, але добра воля. Але що важливо – це завжди чесні відносини. Запрошення – це чесна відповідь, чи буде Україна у майбутньому в НАТО. І це важливо зробити, і це перший крок, який, до речі, дає чіткий сигнал Путіну або будь-якому агресору в майбутньому. Дає сигнал: Україна буде членом НАТО”, – сказав Зеленський.
- У НАТО вважають, що ситуація в Україні – нестійка, відтак Києву потрібно готуватись до перемовин з Москвою найближчим часом.
- МЗС України оприлюдни заяву з нагоди 30-річчя підписання Будапештського меморандуму, наголосивши, що лише повноцінне членство Української держави у НАТО стане справжнім гарантом її безпеки.
- За даними ЗМІ, НАТО, найімовірніше, відхилить прохання України про швидке запрошення стати членом Північноатлантичного альянсу.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути припинення активної фази війни, якщо території України, які перебувають під її контролем, будуть захищені членством у НАТО.
16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.
ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.
16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.