Зеленський на знак солідарності планує відвідати Ізраїль – ЗМІ
Джерело: Axios
Президент Володимир Зеленський висловив бажання відвідати Ізраїль на знак підтримки країни у боротьбі проти терористів ХАМАС. Офіс Зеленського направив офіційний запит до офісу прем’єр-міністра Ізраїлю з проханням про погодження візиту, заявили українські та ізраїльські посадовці.
Зауважується, що візит Зеленського посилить міжнародну підтримку контрнаступу Ізраїлю проти ХАМАС у секторі Гази.
Офіційні особи зазначили, що переговори стосовно цього питання є попередніми, наразі дата візиту не визначена.
11 жовтня глава Української держави нагадав, що в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну було критично важливо не почуватися самотньою, і що міжнародна підтримка дуже допомогла.
Тому я закликаю всіх лідерів відвідати Ізраїль і висловити свою підтримку народу. Я не говорю про якісь установи, а про підтримку людей, які постраждали від терактів і сьогодні гинуть, – зауважив президент після зустрічі з Генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.
Зеленський був одним із перших лідерів, хто зателефонував прем’єр-міністру Біньяміну Нетаньяху та висловив підтримку Ізраїлю.
Збройні сили Ізраїлю заявили, що станом на 11 жовтня кількість загиблих у країні досягла 1200 осіб і понад 2700 отримали поранення.
Зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.
Що передувало?
Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.
У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектору Газа. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.
Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.
8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.
- Частина найманців ПВК “Вагнер”, які виїхали з Білорусі в напрямку країн Африки, долучилися до підготовки та передачі бойового досвіду терористам ХАМАС.
- Авіація Ізраїлю в ніч на 9 жовтня продовжила завдавати ударів по сектору Гази, щоб “знищити можливості терористичної групи ХАМАС”.
- Ізраїль відбиває масштабні атаки палестинського угруповання ХАМАС другу добу поспіль у неділю, 8 жовтня.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- 11 жовтня Папа Римський Франциск у своєму найрішучішому коментарі з початку конфлікту на Близькому Сході закликав звільнити всіх заручників, захоплених бойовиками ХАМАС, і заявив, що Ізраїль має право захищатися.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції. Відновлення роботи триватиме до двох тижнів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського “Газпромбанку”, аби країна надалі проводила платежі за газ.
Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що нині Україна має зрозуміти, що робити далі: продовжити боротьбу або піти на переговори зі спробою довести це до припинення вогню.