Зеленський обговорив з Макроном «ініціативу щодо розміщення військових контингентів»
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
13 січня президент Володимир Зеленський повідомив про результати розмови главою Франції Емманюелем Макроном.
Сторони, зокрема, детально обговорили “ситуацію на полі бою та успіхи українських сил у Курській операції”.
Український президент висловив вдячність Макрону та французькому народові за їхню непохитну підтримку, “яка не лише допомагає рятувати життя, а й наближає нас до тривалого миру та стабільності в Європі”.
Вони також домовилися тісно співпрацювати з ключовими союзниками щодо досягнення миру та розробки ефективних гарантій безпеки.
Як одну з таких гарантій ми обговорили французьку ініціативу щодо розміщення військових контингентів в Україні. Ми розглянули практичні кроки для її реалізації, можливе розширення та залучення інших країн до цього процесу, — додав Зеленський.
Макрон заявив, що Україна повинна вести “реалістичні дискусії” щодо територіальних питань у контексті пошуку шляхів припинення конфлікту, викликаного російським вторгненням. Таку заяву він зробив під час щорічної зустрічі з французькими послами, де окреслив ключові напрями зовнішньої політики Франції.
Макрон наголосив, що тільки Україна може вести ці дискусії, а міжнародна спільнота має підтримати процес. Він вказав на роль Сполучених Штатів у зміні характеру ситуації для європейських країн.
Сполучені Штати Америки повинні допомогти нам змінити характер ситуації і переконати Росію сісти за стіл переговорів”, в той час, як європейці повинні будуть “побудувати гарантії безпеки” для України, “що буде їх першочерговим обов’язком, – заявив Макрон.
Президент Франції також зазначив, що швидкого та легкого розв’язання конфлікту нині очікувати не варто, особливо на тлі обіцянок деяких політиків завершити війну у короткий термін. Він наголосив, що капітуляція України не відповідає інтересам ані Європи, ані Сполучених Штатів.
Наостанок Макрон попередив, що західні країни ризикують втратити довіру, якщо підуть на компроміси через втому від війни.
Своєю чергою, Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
- Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів, як бачить припинення вогню. “Букви” написали основні тези, які пролунали під час інтерв’ю.
- Якщо між Києвом та Москвою укладуть будь-яку угоду про припинення вогню, країни Європи можуть направити в Україну свої війська, повідомили на умовах анонімності одразу два джерела під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що проходив 3-4 грудня в Брюсселі.
- Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.
- Раніше Le Monde інформувала про те, що Франція та Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.
У Москві Другий Західний окружний військовий суд незаконно виніс вироки семи українським військовополоненим. Їх засудили до ув’язнення строком від 15 до 16 років, звинувативши в участі у наступальних діях Збройних сил України на території Курської області.
Уранці 14 січня російські війська завдали чергового удару по Козачій Лопані на Харківщині, внаслідок якого загинув місцевий мешканець.
Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.