Зеленський підписав Закон щодо спрощення процедури списання військового майна
Джерело: картка законопроєкту №10039
6 лютого президент Володимир Зеленський підписав закон про спрощення процедури списання втраченого в бою військового майна.
Зауважимо, 5 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10039 щодо спрощення процедури списання військового майна.
У картці законопроєкту №10039 мовиться, що документ повернули до Ради з підписом президента 6 лютого.
У пояснювальній записці зазначили, що метою проєкту Закону є внесення змін до Закону України “Про правовий режим майна у Збройних Силах України” щодо спрощення процедури списання військового майна.
Завданням проєкту Закону є надання додаткових повноважень на період дії воєнного стану командирам військових частин списувати військове майно незалежно від номенклатури служб забезпечення (крім зброї) вартістю за одиницю військового майна або за одним актом до 100 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за спрощеною процедурою.
Також, завданням Закону є спрощення процедури списання військового майна, що було втрачене (знищене, зруйноване) внаслідок воєнних (бойових) дій.
Таке майно перелічуватиметься в єдиному акті списання, що складатиметься комісією та учасниками або свідками події, за їх наявності і подаватиметься на затвердження командувачу виду (окремого роду військ (сил), оперативного командування, повітряного командування) ЗСУ.
- Як писали раніше, згідно з цим законом, командири військових частин можуть проводити списання військового майна (за винятком зброї) на суму до 100 000 неоподаткованих мінімумів за спрощеною процедурою. Процес списання буде ініціюватися командиром за поданням комісії.
- Верховна Рада України спростила митне декларування військової техніки під час транскордонного переміщення.
- Раніше Костенко писав, що Верховна Рада законопроєктом насправді не спростила процедуру списання військового майна, а навпаки – ще більше ускладнила. Він зазначав, що існуючий перелік збільшився на 22 види майна.
- На сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція з проханням про звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на термінали супутникового інтернету Starlink, які ввозяться в Україну з інших держав.
Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні.
Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.
Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.