Зеленський підписав Закон щодо спрощення процедури списання військового майна
Джерело: картка законопроєкту №10039
6 лютого президент Володимир Зеленський підписав закон про спрощення процедури списання втраченого в бою військового майна.
Зауважимо, 5 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10039 щодо спрощення процедури списання військового майна.
У картці законопроєкту №10039 мовиться, що документ повернули до Ради з підписом президента 6 лютого.
У пояснювальній записці зазначили, що метою проєкту Закону є внесення змін до Закону України “Про правовий режим майна у Збройних Силах України” щодо спрощення процедури списання військового майна.
Завданням проєкту Закону є надання додаткових повноважень на період дії воєнного стану командирам військових частин списувати військове майно незалежно від номенклатури служб забезпечення (крім зброї) вартістю за одиницю військового майна або за одним актом до 100 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за спрощеною процедурою.
Також, завданням Закону є спрощення процедури списання військового майна, що було втрачене (знищене, зруйноване) внаслідок воєнних (бойових) дій.
Таке майно перелічуватиметься в єдиному акті списання, що складатиметься комісією та учасниками або свідками події, за їх наявності і подаватиметься на затвердження командувачу виду (окремого роду військ (сил), оперативного командування, повітряного командування) ЗСУ.
- Як писали раніше, згідно з цим законом, командири військових частин можуть проводити списання військового майна (за винятком зброї) на суму до 100 000 неоподаткованих мінімумів за спрощеною процедурою. Процес списання буде ініціюватися командиром за поданням комісії.
- Верховна Рада України спростила митне декларування військової техніки під час транскордонного переміщення.
- Раніше Костенко писав, що Верховна Рада законопроєктом насправді не спростила процедуру списання військового майна, а навпаки – ще більше ускладнила. Він зазначав, що існуючий перелік збільшився на 22 види майна.
- На сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція з проханням про звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на термінали супутникового інтернету Starlink, які ввозяться в Україну з інших держав.
Європейський ракетний гігант MBDA, виробник відомих Storm Shadow/Scalp і Aster, не встигає забезпечити виконання замовлень через зростання попиту. Портфель контрактів концерну досяг 37 млрд євро, і за нинішніх темпів виробництва цього вистачить на сім років роботи.
Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.
За даними Федерального бюро розслідувань, 17-річний підліток Нікіта Касап, звинувачений у вбивстві своїх батьків, планував вбити президента США Дональда Трампа.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Зоозахисники звернулися до Міндовкілля, Державної Екологічної Інспекції та Міністерства внутрішніх справ з вимогою перевірити мисливське господарство “Поліське-Сарни”, де повідомляли про собачі бої і вбивство тварин.