Зеленський підтвердив перемир’я в Чорному морі та енергетиці: «набуває чинності сьогодні»

Джерело: брифінг Володимира Зеленського

Відсьогодні набуває чинності домовленість про взаємне утримання від ударів по енергетичних об’єктах України та Росії, а також про можливе перемир’я в Чорному морі, підтвердив президент Володимир Зеленський 25 березня.

За словами глави держави, наразі досягнуто домовленості, що жодна зі сторін не застосовуватиме зброю проти енергетичної інфраструктури. Крім того, розглядається можливість “тиші” на морі та забезпечення безпечного судноплавства.

Ми не завдаємо ударів по їхній енергетиці, вони – по нашій, – зазначив Зеленський.

Президент також наголосив, що у разі порушення перемир’я з боку Москви він проситиме США про постачання зброї та нові санкції проти Росії.

Якщо Путін це порушить — я проситиму у Трампа зброю та санкції. Україна передала США список об’єктів, на яких не можна бити. Ми хотіли окремо від енергетики промовляти будь-яку громадянську інфраструктуру, — заявив він.

Контроль за дотриманням домовленостей можуть здійснювати треті сторони, згідно з домовленістю між Україною та США.

Під час переговорів у Саудівській Аравії делегації США та РФ домовилися про безпеку в Чорному морі. Сторони погодили реалізувати безпечне судноплавство та виключити застосування сили.

Зауважимо, під час переговорів у Саудівській Аравії делегації США та РФ домовилися про безпеку в Чорному морі. Сторони погодили реалізувати безпечне судноплавство та виключити застосування сили.

24 березня в Ер-Ріяді відбулися переговори між делегаціями США та Росії. Метою цих перемовин є досягнення умов, за яких обидві сторони змогли б відновити транспортування зерна, пального та торгівлю в регіоні. Зі слів радника з національної безпеки Білого дому Майка Волтца, США прагнуть знайти основи для більш масштабного мирного процесу.

Однак потенційне перемир’я викликає побоювання у країнах, котрі мають вихід до Чорного моря, зокрема в Болгарії та Румунії. Ці держави побоюються, що будь-яка угода може дозволити російському флоту повернутися до західної частини моря, після того, як Україна успішно витіснила його на схід від Криму. Як зазначили посадовці з Болгарії та Румунії, будь-яке підписання угоди може бути вигідним Москві і становитиме загрозу безпеці їхніх країн. Вони також висловлюють занепокоєння, що їхня думка може бути не врахована у майбутньому мирному процесі.

Раніше стало відомо, що російська делегація на переговорах зі США в Саудівській Аравії наполягає на встановленні свого контролю над чотирма українськими областями: Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською.

Читайте також: Путін наказав затягувати мирні переговори, щоб захопити більше територій – ЗМІ

У Головному управлінні розвідки МО опублікували відео з результатом роботи наземних дронів на Торецькому та Покровському напрямках.

Сапери ДСНС ліквідували бойову частину збитої російської ракети Х-69 у Києві, що впала поруч із житловим будинком після масованої атаки росіян.

21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння. 

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.

Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з робочим візитом.